סדנאות בהדרכת פרסאד רגנקאר

סדנאות בהדרכת פרסאד רגנקאר

שמחים לארח את פרסאד זו הפעם השמינית למגוון סדנאות ברחבי הארץ כרטיסים בהרשמה מוקדמת בסה"כ 140 ש"ח עד 30/4 במרכז דרך חנות האתר. 160 ש"ח עד 30/4 דרך המשרד 0533352940 מספר המקומות מוגבל, מהרו להירשם!

Prasad is based in India and has been teaching the self-developmental aspect of Yoga for past 22 years in over 15 countries. He leads Yoga Teacher Trainings and intensive retreats based on the teachings of traditional Hatha Yoga. For details, visit, www.yogaprasad.in or youtube.com/yogaprasad. This is Prasad’s eight visit to Israel to share his Yoga understanding.

הבסיס של פרסד הוא בהודו. ב-22 השנים האחרונות הוא מלמד את ההיבט של התפתחות אישית ביוגה ביותר מ- 15 מדינות. הוא מלמד גם קורס מורים ליוגה, ורטריטים אינטנסיביים של יוגה  המבוססים על האתה יוגה מסורתית.

Women Yogis of India

Friday 30/6   14:00-17:00,Ein Shemer

This presentation takes a look at how the women Yogis of India managed to raise themselves to the highest spiritual level by sheer determination and faith in spite of religious bigotry, patriarchal authoritarianism and caste system.

נבחן כיצד נשים יוגיות של הודו הצליחו להעלות את עצמן לרמה הרוחנית הגבוהה ביותר באמצעות נחישות טהורה ואמונה, למרות הקנאות הדתית, הסמכותיות הפטריארכלית ומערכת הקסטות. יום שישי 30/6 14:00-17:00 סטודיו 'מקום של יוגה' בקיבוץ עין שמר

Integrity of Asana

 Saturday 1/7 10:00-14:00, Ein shemer

As asana continues to hijack the general discourse on Yoga the time has come to take a comprehensive look at what Asana really is in the holistic perspective of Yoga. Join us to understand Asana, its history, philosophy, philology and practices.

אמנם האסנה ממשיכה לככב בשיח הכללי על יוגה, אך הגיע הזמן להתבונן במבט מקיף ולבחון מהי אסאנה באמת בהיבט ההוליסטי של יוגה. הצטרפו אלינו כדי להבין אסנה, את ההיסטוריה, הפילוסופיה, חקר הטקסטים העתיקים והתרגול. יום שבת 1/7 10:00-14:00 סטודיו 'מקום של יוגה' בקיבוץ עין שמר

Stability of Body and Mind

Sunday 2/7 10:00-13:00, Kibbutz Naan

This workshop will take a look at the aspect of stability and what it really means physically, psychologically and spiritually from the point of Yoga. We will understand how anatomical stability shares a close relation with mental sturdiness.

בסדנה זו נתבונן על היציבות ביוגה ומה משמעותה מבחינה פיזית, פסיכולוגית ורוחנית. ננסה להבין כיצד היציבות האנטומית קשורה קשר הדוק עם חוסן נפשי. נחווה יציבות גופנית באמצעות תרגול אסנות המקיימות שרשרת קינטית. נתרגל גם כמה טכניקות מעודנות המעודדות דממה פסיכולוגית הפותחת בהדרגה את הדרך לאיחוד רוחני. יום ראשון 2/7 10:00-13:00 סטודיו 'בית ברל' בקיבוץ נען

Balancing Practicality and Spirituality

Monday 3/7 9:00-12:00, Sadhana Yoga, Ramat-Ha' Sharon

In this lecture we will understand how to balance Practicality and Spirituality from the context of a dedicated Yoga practitioner and teacher.

בהרצאה זו נבין כיצד אפשר לאזן בין המעשיות והרוחניות מתוך ההקשר של מתרגל יוגה מסור ומורה. נתמקד ביצירת בהירות, בהתמודדות עם הספק העצמי, ניגע בהתמודדות עם בעיות הערכה עצמית, ננהל את החוב הקרמאטי, נסדיר את החמלה וניצור הרמוניה בין ההיבטים הרגשיים והשכליים של אישיותנו. נושאים אלו יידונו מתוך עיון בבהגוואד גיטה. יום שני 3/7 9:00-12:00  בסטודיו 'סדהאנה יוגה' ברמת השרון

Prana and Mind

Tuesday 4/7 11:00-14:00, Aatha-raja-yoga, Raanana

Breathing is the most important process of our life yet most of us take it for granted. Yoga looks at breathing not only as a respiratory process but also as a process of bringing more life energy into our system.

הנשימה היא התהליך החשוב ביותר של חיינו, ובכל זאת, רובנו מתייחסים לזאת כאל מובן מאליו. יוגה מסתכלת על נשימה לא רק כעל תהליך נשימתי אלא גם כתהליך של הבאת יותר אנרגיית חיים למערכת שלנו. בסדנה זו, נבין את הקשר בין נשימה לתודעה. יום שלישי 4/7 11:00-14:00 בסטודיו 'האטה ראג'ה יוגה' ברעננה

קיבוץ תובל, רביעי עד שבת, 5 -8 ביולי  רטריט, בתנאי מגורים:

בהרשמה מוקדמת עד 30/4 מספר המקומות מוגבל, מהרו להירשם 0533352940

חדר ל 3 בסה"כ 2,000 ש"ח לאחד, כולל לינה, ארוחות טבעוניות, סדנה

 

Psychology of Yoga – understanding the mind through the Yoga Sutra

Kibbutz Tuval, Wednesday to Saturday, July 5-8 

Beyond the confusing view of Yoga in today’s world, Yoga, in its traditional sense, is understood as a science of mind transformation. According to Patanjali’s Ashtanga Yoga, it is only through the transformation of mind that we can access our inner state of sufficiency, empowerment and peace. Yoga philosophy of the Yoga Sutra gives us a comprehensive picture of how our mind works and various Yoga techniques give us a process to regulate our mind. In this retreat we will gain a functional understanding of our mind and practice techniques of regulating the mind through getting to know the following topics

1) Mind and perception of the self and the world

2) Root cause of suffering

3) Understanding of the world as duality and the challenges it presents

4) Mind and breath. Regulation of mind through breath and its importance

5) Working of the ego. Understanding of self-esteem and self-doubt

6) Mind and the senses – importance of sense regulation

7) Methods of regulating the mind

8) What is meditation in its truest sense

9) Reaching stillness – inner absorption of Samadhi

10) Asana, Pranayama and Meditation practice

הפסיכולוגיה של היוגה – הבנת הנפש באמצעות היוגה סוטרה

קיבוץ תובל, רביעי עד שבת, 5 -8 ביולי  רטריט, בתנאי מגורים

מעבר לתדמית המבלבלת של היוגה בעולם של ימינו, יוגה, במובן המסורתי שלה, היא מדע של טרנספורמציה של התודעה. על פי אשטנגה יוגה של פטנג 'לי, רק דרך שינוי התודעה אנחנו יכולים לגשת למצב הפנימי של הסתפקות, העצמה ושלום. פילוסופיית היוגה על פי היוגה סוטרה מציירת לפנינו תמונה מקיפה המציגה איך התודעה שלנו עובדת, וטכניקות יוגה שונות מעניקות לנו תהליכים לווסת את התודעה. ברטריט זה נרכוש הבנה תפקודית של התודעה וטכניקות לוויסות התודעה באמצעות הכרת הנושאים הבאים:

  1.  הנפש והתפיסה של העצמי והעולם.
  2.  שורש הסיבות לסבל.
  3. הבנת העולם כדואליות והאתגרים שבכך.
  4. נפש ונשימה. ויסות התודעה באמצעות נשימה, וחשיבות הדבר.
  5. עבודה של האגו. הבנה של הערכה העצמית וסיפוק עצמי.
  6. הנפש והחושים – החשיבות של ויסות חושי.
  7. שיטות לוויסות התודעה.
  8. מהי מדיטציה במובן האמיתי ביותר שלה.
  9. להגיע לרוגע – ספיגה פנימית של סמדהי.
  10. תרגול אסנה, פראניאמה ומדיטציה.