מידעון חודשי

ליצירת קשר:
תנוחות היוגה נקראות אסנות. מה שעומד מאחורי מונח זה הוא קצת מעבר.

פירוש המילה אסנה הוא גם ישיבה – והכוונה לתנוחות הישיבה והמצע עליהם המתרגל יושב. הישיבה מתוך “מורה נבוכים” לרמב”מ מיוחסת לשמיים, מקום בו מתקיימת אי תנועה פיזית, מחשבתית ורגשית בניגוד לתנועה המתמדת בעולם היום יום שאנו מכירים. תרגול האסנות מבקש להביא את המתרגל לנקודה בה הריכוז גבוה יותר וכך גם הרווחה הפיזית והנפשית. בין אם מדובר בתנוחה סטטית, בתנועה החוזרת על עצמה או ברצף של תנועות.

החיבור בין הגוף לרבדים עמוקים יותר של התודעה הוא מהות אסנת היוגה. בזמן התרגול יש כוונה לתחושת גוף או הלך רוח מסויימים בהתאם למתרגל. במקרים רבים נשאף להביא את הגוף הפיזי והמנטלי שוב ושוב ושוב למקום של שקט שלום שלווה, שקט שלום שלווה, שקט שלום ושלווה.

החודש האחרון היה עמוס בפעילויות: יצרנו קשר עם ‘רדיו מהות החיים’ שפתח לנו דלת למספר שיתופי פעולה (ראו פירוט בהמשך), יצרנו מגעים ראשונים עם משרד הבריאות לפרויקט מעניין לקידום היוגה ככלי לתמיכה בצוותים רפואיים. ממשיכים בייעול העבודה מול חברת הביטוח ותהליכי הניהול של הארגון. רות ארן – אשת יחסי הציבור, עושה עבודה יפה בקישור סיפורים מעניינים מתחום היוגה שישתלבו ביום יום, הסדנאות החודשיות וארוח מורים מחו”ל (ראו פרטים בהמשך) ואנו עובדים גם על הכנת הכנס השנתי.

תודה לכולכם

תמר מרנין – יו”ר הארגון

קול קורא לקראת הבחירות לרשות הארגון
בכנס השנתי במאי יתקיימו בחירות להנהלת הארגון ולוועדות השונות.

העומדים בראש הארגון הם מורים ליוגה בעלי יוזמה שמתנדבים לקדם את היוגה בארץ בדרכים שונות, בעלי חזון המעוניינים ליצור סטנדרטים להוראת היוגה, בעלי מקצועות שונים (בנוסף להוראת היוגה), שיכולים לתרום מהידע שלהם ועוד. הבחירות נערכות אחת לשלוש שנים.

מורים החברים בארגון לפחות 4 שנים, מוזמנים להציע מועמדות לכל אחת מהוועדות: הועד המנהל, הועדה הפדגוגית (מורים בעלי וותק של 10 שנים לפחות) ולתפקיד יו”ר הארגון.  את הבקשות יש לשלוח עד לתאריך 6.4.2020 בתוספת קורות חיים לכתובת המייל: isyoga.manager@gmail.com .

ארגון מורי היוגה מזמין את חבריו לקחת חלק בשיתוף פעולה עם

רדיו ‘מהות החיים’

 ארגון מורי היוגה יצר קשר עם רדיו ‘מהות החיים’ על מנת ליצור תכניות על עולם היוגה. נשמח לשתף את חברי הארגון ולקבל מכם רעיונות לתכנים בנושאים הבאים:

1.קצרים על יוגה-  טקסטים שאורך הקראתם הוא עד 90 שניות שעוסקים בנושאים שונים ומגוונים מעולם היוגה לדוגמא-מיטרי בהוונה, סטווה, כלב מביט למעלה, יוגה ובריאות או כל נושא אחר שעולה בדעתכם. הטכסטים יוקראו ע”י קרייני הרדיו כולל קרדיט לכותב. (דוגמא לטכסט קצר על אסנות שכתבה תמר מרנין בפתיח לניוזלטר).

2.פינה טלפונית בה ידבר המורה על משהו עכשווי ומעניין שקורה בתחום היוגה (לדוגמא- יוגה בבתי כלא, יוגה במערכת הבריאות, יוגה בחינוך או מיזמים מעניינים אחרים שאתם שותפים להם ותרצו לדבר עליהם ברדיו).

את הרעיונות והתכנים יש לשלוח למייל isyoga.manager@gmail.com. (איננו מתחייבים לקבל את כל מה שישלח).

לפרטים על רדיו מהות החיים- https://radio.eol.co.il/about/

סדנה: הנשימה ואימון כוח החיים – בהנחיית פרייה הרט,

מחברת הספר: ‘בנשימה אחת – על גוף, על נשמה ועל חוכמת הנשימה’

נגה וייס וגילת תשובה
פרִייָה הַרְט היא בעלת תואר בוגר בפסיכולוגיה ותואר מוסמך בלימודי הודו. היא מורה בכירה ליוגה בעלת ותק רב

פרייה היא תלמידתו הקרובה של היוגי סוואמי ונקטסאננדה ומתרגמת ספריו לעברית. כמו כן כתבה פרייה את הספרים: ‘יתרון מדומה’, ‘גורו’, ו’סוטרות האהבה של נארדה’, וחיברה יחד עם פרופ’ דוד שולמן את הספר: ‘סנסקריט – מבוא לשפת האלים

למידע נוסף על פריה הרט היכנסו לאתר: https://priyahart.wixsite.com/priya-hart

במהלך הסדנה נבין כיצד אנו יכולים להתיידד עם הנשימה בתרגולי היוגה השונים וליהנות ממנה בחיי היומיום. נלמד מתוך כתבי היוגה העתיקים: ‘סוטרות היוגה של פטנג’לי’, ‘יוגה וסישטהא’, ‘ויג’ניאנה בהאירווה’ על עוצמת הפראנאימה ונתנסה באופן פעיל באימוני נשימה שונים. נאזין לשירת היוגיני ללשווארי ולאמרותיהם של יוגים דגולים: רמנה מהרשי, סוואמי שיוואננדה מרישיקש ועוד, שדיברו בשבח ההתבוננות בנשימה כדרך להשקטת ההכרה. נחווה באופן מידי וישיר כיצד המודעות לנשימה הטבעית מובילה למדיטציה ומקדמת שינוי תודעתי.

הסדנא תתקיים ב 12.2.2020

בין השעות 11:00-14:00

בסטודיו בגבעה ראש העין

מחירים:

לחברי ארגון מורי היוגה 100 ₪, למנויי סטודיו בגבעה 150 ₪, לקהל הרחב 180 ₪

להרשמה:https://tazman.co.il/minisite.app/maia/forms/?form=workshop

 

פרסד רנגקר בישראל
Yogg – מערכת ייחודית לניהול סטודיו ליוגה

מחפשת 20 מורים ומורות לקבוצת בטא שתתנסה במערכת.

לחברי הקבוצה תינתן האפשרות להשתמש במערכת ללא תשלום לאורך תקופת הניסוי והזדמנות לרכוש את המערכת בחצי מהעלות לאחר מכן.

לכל הפרטים https://yogg.co.il/

להרשמה מוקדמת לכנס

קול קורא להגשת הצעות לסדנא בכנס השנתי
ארגון מורי היוגה מזמין אתכם המורים להעביר סדנא/שיעור במסגרת הכנס השנתי

אם את/ה :

* בעל/ת נסיון וותק של 10 שנות הוראת יוגה

*בעל/ת נסיון מוכח בהעברת לפחות 2 סדנאות יוגה למורים ו/או תלמידים

*חבר/ת ארגון ולא לימדת בכנס האחרון (עדיפות תינתן למי שלא לימד/ה בשני כנסים אחרונים)

ומעוניין/ת להעביר סדנא בנושא – דילמות עכשוויות בהוראת היוגה.

על השיעור להיות פרונטלי, עם או בלי מצגת, לעסוק בנושא המורה והתלמיד בהוראת היוגה. הנושא רחב, ואנו מזמינים אתכם להכין הרצאה שתכלול היבטים שונים של הקשר מורה-תלמיד. (סוגיות כמו גבולות, מעורבות, דרכי הוראה ועוד). אורך ההרצאה כ- 45 דק’.

לאחר ההרצאה תהיה חלוקה לקבוצות. אנא הכינו נושאים לדיון בקבוצות הקשורים לנושא הכנס. הדיון בקבוצות יערך כ- 25-30 דק’ ולאחריו נציג מכל קבוצה יציג בקצרה את הנושא וייערך סיכום. סה”כ הרצאה+ קבוצות דיון וסיכום עד שעתיים.

אנא העבר/י הפרטים במייל : kenesyoga@gmail.com בצרוף קורות חיים והצעה לסדנא עד לתאריך 29/2/2020