מידעון חודשי

ליצירת קשר:
שלום לחברי הארגון,והפעם מייל שמוקדש לARTHA- פרנסה!

בהמשך תוכלו לקרוא גם עלסדנת אשטאנגה ופראנהיאמה מיוחדת במדבר עם קיה נאדרמייאר, על סדנאות העשרה למורים:  התנהלות כלכלית נכונה 🙂,  פתולוגיות בגב התחתון עם אלפונס טרשל  וסיכום של כנס יוגה ובריאות והאסיפה הכללית שהתקיימה בו.

נתחיל עם כמה מילים על יוגה ופרנסה.

בדהרמה שסטרה, טקסט עתיק העוסק באתיקה, ערכים ומוסריות מוזכר מודל של ארבעה ערכים החשובים למוטיבציה אנושית: רווחה חומרית – ARTHA, הנאה – KAMA, ערכים – DHARMA ושיחרור – MOKSHA. החשיבות של מערכת יחסים מאוזנת בין כל ארבעת ערכים אלו ע”פ הטקסט הכרחית להתפתחות רוחנית והליכה בדרך. בניוז זה נדגיש את האיזון ב ARTHA מערכת היחסים עם ההתנהלות הכלכלית.

בהמשך לדיונים שעלו בקבוצת “מורים ומורות ליוגה”בפייסבוק, הרמנו את הכפפה ועשינו סקר על שכר המורים בשוק.

בסקר השתתפו 280 מורים שנתנו לנו תמונה על המצב בשטח.

דף תעריפי השכר המומלצים באתרנו עודכן. חשוב לציין שמדובר שם על תעריפי מינימום. הוספנו גם המלצות.נשמח אם תציצו בדף ותעדכנו, הוא קיים גם כדי שתוכלו להראות למעסיקים שמבקשים לשלם פחות. בתקווה שיחד נשמור על תעריפים שיכבדו את פרנסתנו.

כדי לתמוך בקהילת המורים, הוספנו השנה גם השתלמות העשרה בנושא התנהלות כלכלית נכונה. ההשתלמות תתקיים ביום שלישי ה16/4 בעין שמר 11:00-14:00

לפרטים נוספיםבשבועות האחרונים קיבלנו מפניות מכמה מורים, חברי ארגון, שנתקלו בבעיות תשלומים מול המוסדות בהם הם עובדים. אנו בארגון עומדים כאן לרשותכם. נשמח לעזור בייעוץ, בדיקת זכויותיכם מבחינה משפטית ועוד.

יוגה ובריאות- הכנס שהתקיים הביא טעימה מהשפע שקיים בארץ בתחום וגם היווה כר פעולה ראשוני להתארגנות ועבודה משותפת. באסיפה הכללית התכנסו צוותי חשיבה ויצרו את מתווה העבודה השנתי לארגון.

בקישורים המצורפים תוכלו לקרוא סיכומים של 2 שיעורים מהכנס, ושל האסיפה הכללית והתכנים שעלו בה.

הרצאה מרתקת בנושא כאב- תחושה או מחשבה?
איריס קליין- יוגה תרפיה לקשיי נשימה
סיכום האסיפה הכללית
בכדי לקדם את הנושאים החשובים לנו אנו זקוקים למשאבים- גם של כוח אדם וגם של תקציב.

אז במידה ואתם קוראים שורות אלה, ואינכם חברים בארגון, נשמח מאוד אם תצטרפו אלינו!הצטרפות היא במחיר 220 ש”ח לשנה (בעלות של שיעור יוגה אחד שאתם מלמדים, אתם יכולים לעזור לנו לעשות המון דברים חשובים!) ואם ברצונכם לתרום מקישוריכם לארגון נשמח לקבל לשורותינו עוד מתנדבים.

התחומים בהם דרוש לנו מתנדבים כרגע:

  • הפעלת אינסטגרם לארגון
  • עורכי דין שהם מורים ליוגה ויסכימו לייעץ מדי פעם (ולתת מחירים נוחים לחברי ארגון בעת הצורך)
  • נשמח להתייעץ עם מי שמבין בתוכנת ניהול לקוחות על מנת למצוא לנו בארגון תוכנה נוחה לעבודה.

עוד דבר שנשמח שנעשה יחד כקהילה.בימים אלה ניסחנו מכתבים רשמיים למנהלי בתי ספר (יסודיים, חטיבות ותיכונים) כדי להכניס עוד שיעורי יוגה למסגרות חינוך.

נשמח אם במידה ויש לכם ילדים שלומדים במסגרת חינוך שאין בה יוגה ויש לכם מייל / טלפון של הנהלת בית הספר,

שלחו לנו למיילyogabeisrael@gmail.comמייל / שם ביה”ס / שם המנהל

ואנו נשלח להם מכתב ונעזור למצוא מורים מתאימים 🙂

סדנאות העשרה בחודשים הקרובים:

קיה נאדרמייאר- סופ”ש של אשטאנגה יוגה ופראנהיאמה במדבר.קיה מגיעה אלינו מפריז בפעם השנייה. אחרי שיעורים מופלאים שהעבירה בכנס היוגה בשנה שעברה, היא חוזרת אלינו לסדנה מרוכזת. התרגול עם קיה הוא מדוייק להפליא ובאופן מפתיע גם רך ונעים מאוד. מוזמנים להצטרף אליה.

 

16/4- מקום של יוגה -עין שמר, 11:00-14:00 התנהלות כלכלית נכונה. עם רוא”ח סמדר קפלן.

7/5- סטודיו נעים ת”א (סלמה 46)- 13:30-16:30 – אלפונס טרשל פתולוגיות בגב התחתון.
 

לקראת יום היוגה הבינלאומי  שיתקיים בחודש יוני (21/6) רצינו להוסיף לשלל השיעורים הפתוחים ברחבי הארץ גם מייזם של בתים פתוחים- מורים ליוגה שמזמינים אנשים לביתם לשיחה על היוגה, ישיבה ונשימה- זאת כדי להתחיל לשדר לקהל הרחב, שיוגה זה הרבה מעבר לתנוחות:) הרעיון הוא לפתוח את השבוע של ה16-22 למפגשים פתוחים ברחבי הארץ.מורים ואירועים פתוחים שמתקיימים ביום היוגה- מוזמנים לשלוח לנו פרטים ואנו נתחיל לרכז 🙂

ביום היוגה השנה-יתקיים גם פסטיבל ישראל ליוגה  ואנו נהיה שם בכדי לענות על שאלות בקשר לארגון וליוגה ולפגוש אתכם בדוכן של ארגון מורי היוגה. 

הטבות לחברי ארגון מורי היוגה:
הנחה על הופעה של ההרכב דורבר– המוזיקאי גד תדהר מארח את מיט מישרהה, נגן טאבלה, בן לשושלת של 15 דורות של נגנים. וג’ורדי פראץ, נגן סארוד מברצלונה הלומד בהודו ב 15 שנה האחרונות.
בתאטרון ענבל, 29.4 קוד ההטבה הוא המילה “דורבר” והמחיר ישתנה ל45 ש”ח 🙂
גד גם ישמח ליוזמות של ליווי מורים ליוגה בנגינה בשיעורים וסדנאות.
מוזמנים לפנות אליו ב: 0506770741