מידעון חודשי

ליצירת קשר:

שלום לכולם,

בניוזלטר הקרוב תוכלו לקרוא על סדנאות העשרה מעולות למורים בחודשים הקרובים (מירה ארצי פדן, ניסים אמון ורייצ'ל קרנצמן ב100 ש"ח בלבד!), על כנס יוגה ומינדפולנס לילדים ונוער המתקרב אלינו, על הצעות עבודה למורים ליוגה לילדים ועל עוד כמה דברים שיכולים לחמם לנו את הגוף והלב בימים בהם מתחיל כבר להתקרר בחוץ…

את הניוזלטר של החודש נקדיש לנושא החינוך.

כמו שאתם כבר בטח יודעים ב4.12.18, היום הראשון של חופשת חנוכה נערוך כנס בנושא יוגה, מיינדפולנס בחינוך. נושא החינוך נוגע בכל אחד מכיוונים שונים: כילדים שהיו רוצים לקבל משהו אחר בילדות, כהורים שרוצים את הטוב ביותר עבור ילדיהם אבל עומדים בחוסר אונים מול מערכת גדולה וכמורים ליוגה או מיינדפולנס, הרוצים לתת ולהעביר הלאה.

תשומת ליבי מופנית לנקודות המעבר- מעבר בין משהו שכבר קורה בשטח לדבר שיש בו הכרה פורמלית. בימינו, כל ילד בכל גן יודע מהו כלב מביט למטה, לכל אחד מאיתנו יש את ה"אני מאמין" האישי כיצד אפשר עם קצת יותר מודעות, התבוננות ואהבה להפוך את הלימון ללימונדה. אבל אי שם בין הידיעה לבין ההלכה למעשה, יש חריץ ובו נכנסים חוסר הביטחון, החשש, חוסר האונים מול מערכת שהיא גדולה ומורכבת, מול מבחן האמת של רגע ההוראה, מול השאלה איך ליישם? אולי זה יוגה – להיות במקומות האלה ולפענח אותם לעצמנו.

בשנה האחרונה עסקנו הרבה בנושא. למדנו על הכשרות המורים ליוגה ומיינדפולנס לילדים הקיימות כיום בשטח, הקמנו תת ועדה של חינוך בארגון, יצרנו סטנדרטים של קורס מורים לילדים (שעולים בימים אלה לאתר) וכל זה במטרה לתמוך בקיים וליצור עוד עשייה בתחום. זה המקום להודות לרוני פרידמן מנכ"לית הארגון שהקדישה זמן רב לנושא ועשתה עבודה יסודית.

גישה נוספת של שילוב יוגה במערכת החינוך היא דרך המורים עצמם, וזה הזמן לברך את ד"ר יעל אוהד קרני שהפכה למכשירת מורים מוכרת ע"י ארגון R.Y.E העולמי.

אני מאמינה שכמו פטריות לאחר הגשם יש הרבה מוקדים שבהם מתרחשת העברת היוגה והמיינדפולנס במערכות החינוך השונות, לגילאים שונים ולמטרות שונות. היינו שמחים לתעד ולמפות התרחשויות אלו, אנו פונים אליכם בבקשה לשתף אותנו בפעילויות השונות שאתם מעבירים או מכירים. השלב הבא הוא לראות איך עובדים ביחד ומייצרים עוד קשרים עם מערכת החינוך ועם בתי ספר השונים.

הכנס הקרוב, וזה המקום להודות ולפרגן להדס שקל ולמירב הגלילי, שהשקיעו מחשבה עמוקה ושעות רבות לקראת הכנס, פונה גם לאנשי חינוך והיינו שמחים שיגיעו כמה שיותר אנשים מתוך מערכת החינוך. כאלו שיש להם עניין ביוגה על מנת שנוכל לגשר בין השפע שבידע והעברתו. נשמח אם תזמינו אנשים מכל קשת רלוונטית לבוא לכנס ושנוכל ביחד להמשיך ולפתח את תחום.

אנו ממשיכים עם סדנאות ההעשרה למורים:

במפגש עם מירה ארצי פדן – מפתחת היוגה הנשית וי"ר ועדת האתיקה של ארגון מורי היוגה בישראל.
המפגש יכלול תרגול של כשעה ורבע – תרגול שיעמיק את הדגשים המתאימים לנשים במחזורי חיים שונים. התרגול פתוח גם לגברים וגם לנשים !  ולאחר מכן שיחה על סוגיות אתיות העולות לכולנו במהלך ההוראה. מירה, תתן לנו מתוך ניסיונה, כלים שונים להתמודדות ודרכי הסתכלות על נושאים כגון : דיבור הולם מורה תלמיד, מה עושים עם אי סדירות בתשלומי התלמידים, מהו מידע רפואי חסוי- – קווים מנחים לפרטיות התלמיד, מה היחס למגע? האם לתקן או לא לתקן? איך לגעת מבלי לחדור לפרטיות (או לעורר זיכרונות מכאיבים)המפגש מתאים למורים מכל השיטות בעלי ניסיון של מתחילים וותיקים כאחד

עלות: לחברי ארגון מורי היוגה 100 ש"ח בלבד.

להרשמה

לפרטים על סדנאות ההעשרה הבאות :

דצמבר- ניסים אמון על בודהיזם / ינואר- רייצ'ל קרנצמן- האנטומיה של רצועת הכתפיים.

פרטים ראשונים על הביקור של פרסאד בארץ במחודש מרץ.

 

ולסיום

שפע של הצעות עבודה למורים ליוגה לילדים בדרום-מרכז הארץ:

גדרה- בית ספר- כיתות א'-ב' – 4 קבוצות ברצף, החל משעה 9:00-13:00, יום רביעי.
אופקים- (במסגרת חברת החי והצומח)
מדריכת יוגה לילדים לימי שני בשעה 16:30 באופקים, 45 דקות לשיעור, גילאי 3-5. זו קבוצה אחת נכון לעכשיו אבל אם זה יצלח נוכל לפתוח קבוצה נוספת.
אשקלון-
1. צהרונים בגני ילדים, גילאי 3-5, שתי קבוצות ברצף. 45 דקות לשיעור.
2. עבודה בשעות אחר הצהריים במתנ"ס- חוג לפי גילאים (א'-ב', ד'-ו') ובהתאם לרישום יפתחו קבוצות.45 דקות לשיעור.

אשדוד – צהרונים בגני ילדים ובבתי ספר גילאי 3-5, כיתות א'-ב'. 45 דקות לשיעור, שתי קבוצות ברצף לפחות ואפשרות לימים ארוכים יותר בימי חופשה וקייטנות.

באר שבע- יום שלישי, 3 קבוצות של כיתות ד' בשעות הבוקר החל מ-10:00-13:00 וזה יחסית דחוף
 יבנה– ימי שלישי 14:00-15:30, שתי קבוצות, כיתות א'-ב'.

תל אביב (דרום) -יוגה בשילוב אנגלית בגני ילדים, צהרונים. 45 דקות לשיעור, שתי קבוצות ברצף.

לפרטים נוספים צרו קשר עם מעיין: 0544226174