מידעון חודשי

ליצירת קשר:

החגים מאחורינו ואנו חוזרים לפעילות, המייל החודש מלא בכל טוב- סדנאות העשרה, כנס יוגה ומיינדפולנס לעבודה עם ילדים ונוער בחנוכה ועוד ועוד.

אבל לפני כל זה כמה מילים מתוך הרוח….

אני רוצה לספר על שרי. ט. קרישנמצ'ריה (1888-1989). בשנות השלושים היוגי המבריק, מלא הידע שצמח מרקע אורתודוקסי ומסורתי ניצב בפני שינויים גדולים שהביאה המאה העשרים. בעל כורחו הוא לימד נשים, מערביים, ספקנים, קבוצות אוכלוסיה שונות ועוד. הוא תרגם את עקרונות תרגול היוגה ולעיתים גם את שמות האסנות לשפה נגישה. הוא היה מלא אהבה לתרגול היוגה ואמונה ביתרונות שהיוגה יכולה להביא לעולם. חזונו היה להנגיש את תרגול היוגה. לאפשר לכל אחד לתרגל. לא צריך להיות מיוחדים. לא צריך לבוא אל ההר, ההר יבוא אל כל אחד שרוצה. נתאים את תרגול היוגה לכולם. קרישנמצ'ריה נחשב לאבי היוגה המודרנית.

היום רבים מאיתנו, המורים ליוגה, מהווים נקודה של אור לרגע בשבוע לקהילה קטנה של אנשים. אנחנו יודעים שהתרגול יוצר טרנספורמציה חוויתית מיוחדת, אחרת.

אנו שוקדים לייצר את התנאים למצב זה שוב ושוב, מתוך החוויה שהתרגול עושה טוב לנו, זה עושה טוב לאחרים ועם הזמן זה יעשה אולי טוב כללי לכולם.

הקהילה שלנו מנסה להמשיך את הרוח הזו ולהפיץ חוויה מיטיבה. חזונו של הארגון להביא את הטוב הצומח מן התרגול למחוזות נוספים שונים: חינוך, בריאות, עזרה לזולת ועוד. מתוך תחושה שאם אני עושה טוב לעצמי הטוב הזה יעבור הלאה ויחזור אלי וכך הלאה.

כוחו של הארגון הוא ביכולת לחבר, לסדר ולארגן. מדובר בעבודת נמלים אין סופית.

לקראת השנה החדשה אנו מחפשים מתוך הקהילה שלנו אנשים, שיעזרו לארגון לצמוח ולהתרחב. יש תחושה של עשייה בכיוון מתמיד של טוב ולכולם. אם יש ביניכם או אתם מכירים אנשים עם קישורים בתחום הרפואה, הכספים, החינוך או הטיפול שרוצים להעניק מעצמם למען קהילת היוגה- נשמח אם תצרו קשר.

בפרשנות לסוטרה 1:13 בנושא התרגול, Abhyasa , קרישנמצקריה הוסיף את התחושה שמלווה את המתרגל לקראת העומד בפניו – ADARA. הכוונה שנבוא לתרגול בציפייה ובכיליון עיניים. כך אנו מתחילים את השנה חדשה, כך אנו מזמינים אתכם להיות שותפים.

 

בברכה תמר מרנין יו"ר הארגון.