ארגז כלים למורים ליוגה לימי קורונה

ליצירת קשר:

ארגז כלים למורים לימי קורונה

עם ההודעה המחודשת על סגירת הסטודיואים , ארגון מורי היוגהו שמח להגיש לכם ארגז כלים שיסייע לכם לעבור את התקופה הזו בצורה המיטבית, לשמור עליכם ועל לקוחותיכם בשגרת תרגול ולהחזיק את הראש מעל המים מבחינה כלכלית:

 1. למרות הקושי שכולנו חווים, כדאי לשדר גם למתרגלים שלכם רוח טובה וגישה חיובית של רגיעה, של הידיעה שהכל חולף וגם זה יעבור, להחזיק תדר של אופטימיות, משהו שייתן לתלמידים תמיכה וישקיט את החרדות.
 2. קשר עם הלקוחות – אם אתם עובדים בחדר כושר או סטודיו שאינו שלכם – בקשו מבעל הסטודיו לקבל את פרטי הקשר (טלפון ומייל) של המתרגלים שלכם, כדי שתוכלו לשמור איתם על קשר גם בתקופת סגר, ובמידת הצורך להעביר להם שיעורים בזום. 

ט . כדאי ליצור סדרת מפגשים ולמכור אותם כסדרה.

 1. זה הזמן לקדם שיעורים פרטיים (גם בזום). הרבה אנשים יושבים בבית ויש להם יותר זמן לתרגל ומחפשים פעילות.
 2. שיעורי זום- לשדר שזה משהו חיובי שאמנם לא מחליף שיעור פרונטלי אבל הוא מהווה פתרון טוב לתקופה הזו.
 3. המלצות שכתבה ליאת מנדל לתרגול בטיחותי מרחוק https://bit.ly/32m00SQ
 4. תימחור שיעורים בזום במחיר מלא כמו שגביתם על שיעור רגיל. זו העבודה שלנו וממנה אנו מתפרנסים. שיעורי הזום עוד יותר קשים עבור המורה משיעור פרונטלי ואין סיבה לתת אותם בזול או במתנה. לצפייה במחירון המומלץ של ארגון מורי היוגה.
 5. התייחסו לשיעור מרחוק כמו שיעור רגיל – להתחיל בדיוק בזמן וללא הפרעות רקע. (בני בית ובעלי חיים שמתהלכים מאחור או מרעישים…). 
 6. כמה עצות טכניות: בחרו באפשרות של spotlight video כדי שהתלמידים יוכלו לצפות בכם מבלי שהתמונה תקפוץ מידי פעם למשתתפים אחרים. תדאגו שכל התלמידים נמצאים ב – mute. בקשו מהתלמידים למקם את המצלמה שלהם כך שתוכלו לראות אותם באופן סביר לאורך השיעור.
 7. יש לבדוק שתשתית האינטרנט בבית איכותית  ולא יהיו נפילות.
 8. כדאי לרכוש חבילת זום בסיסית שאינה מגבילה את אורך השיעור, אחרת השידור ייפסק אחרי 40 דק’. (עלות החבילה 15 $ לחודש)
  1. המלצות לצילום: כדאי למצוא מקום מואר לצילום שבו מקור האור (חלון או מנורה) לפניכם ולא מאחוריכם, כלומר התאורה מאירה אתכם ולא מול המצלמה. מומלץ להשתמש במיקרופון או באזניות אלחוטיות . בידקו את העמדה שלכם לפני תחילת השיעור וודאו שניתן לראות אתכם בכל המצבים- עמידה, ישיבה ושכיבה, רצוי להשתמש בשני מזרונים שמונחים אחד על השני בהצלבה מה שמאפשר לשחק עם הפוזיציה מול המצלמה, 
  2. במידה ותרצו להשתמש באביזרים הודיעו לתלמידים להכין אותם מראש על ידם.
  3. הקליטו את השיעורים כדי שתוכלו לשלוח אותם מאוחר יותר לתלמידים שיבקשו או כאלו שלא יכלו להגיע לשיעור.
  4. ביטוח מקצועי: שימו לב שהביטוח המקצועי  של חברי ארגון מורי היוגה (דרך סוכנות זוהר את נאמן) מכסה כל מה שקשור להוראת היוגה ואתם מבוטחים בכל מקרה בנושא לענין רשלנות מקצועית. אולם במידה ותפתחו את הסטודיו בניגוד לחוק ומישהו ידבק במקורונה, מדובר בעבירה פלילית שאינה  קשורה לפקודת הנזיקין ואינה מכוסה בביטוח המקצועי.

 

 • כדי לעזור לחברי הארגון לקדם את עצמם, ארגון מורי היוגה יפתח דף מיוחד באתר הבית של הארגון שם יוכלו חברי הארגון לפרסם  שיעורי יוגה שאתם מעבירים באופן קבוע און ליין.  על מנת לפרסם בדף יש לשלוח ל isyogaa@gmail.com : שם מלא, תמונה, כתובת אימייל , מספר טלפון,  ימים ושעות של השיעורים שלכם.  הלקוחות יצרו אתכם קשר דרך האימייל או הווטסאפ ואתם תסדירו את נושא התשלום ושליחת הלינק ישירות מולם.