יוגה לכל- כתבה על יוגה מאחורי הסורגים

ליצירת קשר:

“יוגה לכל” הוא פרוייקט המבקש להנגיש אימון איכותי ביוגה ככלי שיקומי וטיפולי לאוכלוסיות מודרות חברתית אשר מתמודדות עם מגוון בעיות – רגשיות, חברתיות וכלכליות. קהל היעד שלנו הוא אנשים ונשים בעוני, אסירים/ות בבתי הסוהר, נוער בסיכון, נשים בזנות, ודרי רחוב.

ליאורה קסל ושרון רוט, מקימות הפרוייקט, הינן בעלות ניסיון של למעלה מ – 20 שנה עם אוכלוסיות בקצה הרצף בישראל.

ליאורה קסל הקימה וניהלה במשך 14 שנה את ה”חצר הנשית”, מרחב לנערות במצבי סיכון. פרוייקט זה זכה להצלחה משמעותית, הועתק למספר יישובים ונתמך ע”י משרד הרווחה.

שרון רוט, עו”ס קלינית, הינה בעלת ניסיון מצטבר רב שנים בעבודה טיפולית, הדרכתית וניהולית בארגונים העובדים עם אוכלוסיות הנמצאות בשולי החברה כגון דרי רחוב, א/נשים בזנות, מכורים לסמים, נוער בסיכון ועוד. בנוסף , מתרגלות ליאורה ושרון יוגה מזה 20 שנה והן אף הוכשרו כמורות בכירות ליוגה ע”י מכון וינגייט.
לאורך שנות עבודתן החברתית-טיפולית ליוו שרון וליאורה מאות ואלפי אנשים בדרכם לשיקום וריפוי עצמי והכירו מקרוב מאוד מגוון שיטות טיפול.
ההקמה של “יוגה לכל” היא ביטוי של הבנתן כי יוגה היא אחד הכלים התרפויטים העומדים לרשותנו היום בבואנו לעבוד עם אוכלוסיות הנמצאות בשולי החברה. יוגה, אשר נחקרת בעשורים האחרונים באינטנסיביות בעולם המערבי , נמצאה ככלי יוצא דופן בטיפול בדיכאון וחרדה, התמכרויות וטראומה מורכבת, בעיות התנהגות ואלימות.

ייחודה של היוגה הוא כי היא פונה אל ועובדת עם רבדיו השונים של האדם בו זמנית – גוף, נפש ורוח – וכי האימון בה ניתן לביצוע ע”י כל אחד, כמעט בכל מצב ובכל גיל, וללא תלות במטפלים חיצוניים.
חלק ניכר מפעילותה של “יוגה לכל” מתבצע בשיתוף עם שירותי בתי הסוהר בישראל, בתוך בתי הכלא. “יוגה לכל” היא החלוצה הישראלית של ” prison yoga “, תנועה עולמית משגשגת ומוערכת, שמקורה בארה”ב ועושה שינוי משמעותי בחייהם של אלפי אסירים/ות.

“יוגה לכל” מציעה לאנשים הלוקחים חלק בפרוייקט שיעורי יוגה שבועיים הניתנים ע”י מורים/ מוסמכים ואיכותיים, שיחות אישיות מעצימות וכן סדנאות שנתיות להעמקת האימון וחיבורו לחיי היום יום .
כמו כן, יוגה לכל עובדת על בניית הכשרה מקצועית כמורים ליוגה לתלמידיה שיימצאו מתאימים (בכלא ובקהילה כאחד) , ובכך תיקח חלק פעיל ומשמעותי בשיקומם התעסוקתי.
.
ניתן להתחבר לפרוייקט באופן הבא –

1. כמורים – שנתיים הוראה מינימום .
2. כחלק ממעגל הידידים/ות של הפרוייקט אשר יירתם למשימות שונות בהתאם לצרכים המשתנים שלו .

יצירת קשר – ליאורה קסל – 050-9493606 / yogaforall.il@gmail.com

לכתבה על יוגה לכל לחץ כאן

מורים המעוניינים להתנדב מוזמנים לפנות לליאורה – liora.kessel@gmail.com או לשרון – vijnanasr@gmail.com