הכנס השנתי של ארגון מורי היוגה

ליצירת קשר:

הכנס השנתי של ארגון מורי היוגה

16-17 במרץ- המתנ"ס היהודי - ערבי, קדם 109 יפו.

מי שעוד לא רכש כרטיס ורוצה להצטרף אלינו, מוזמן באהבה.
הכרטיסים ימכרו בכניסה במזומן בלבד.
אנא הביאו עמכם: מזרון, בלוק ורצועה וגם מחברת וכלי כתיבה ובקבוק מים למילוי.
אוכל, שייקים, ושתיה חמה, ניתן לרכוש במקום.
מחכים לכם מחר באהבה במתנ"ס היהודי-ערבי, קדם 109, יפו
עם יומיים של הרבה גוונים של יוגה 🙂

יומיים שמוקדשים לכם- מורי היוגה בארץ. כנס מקצועי, שנבנה במיוחד בכדי להעשיר ולקבל כלים. הרעיון מאחורי הכנס הוא לייצר מרחב נעים בו ניתן להעמיק. אנו פונים אל מי שצועד כבר בשבילי היוגה ורוצה להעמיק עוד. זה ה-מקום בשביל מורים ומתרגלים ותיקים מכל הזרמים והסגנונות של היוגה להתכנס ולהיפגש. מקום בו מלמדים המורים המובילים בישראל, שמגיעים לחלוק אתנו את מה שלמדו ואספו לאורך השנים, מקום להחליף מידע, ניסיון, חוויה, להתנסות, לדייק ולהעמיק את התרגול וגם…הכי חשוב… פשוט להנות, לעצום עיניים ולנשום קצת יוגה ביחד.

עצם המפגש שלנו המורים והקהילה יוצר מרחב בו הרבה מתרחש, קשרים נרקמים, יוזמות נולדות …אנחנו שמחים להזמין אתכם להיות חלק מכל זה.

בהרבה תשומת לב ואהבה יצרנו לכם יומיים של שיעורי עומק, בהם תוכלו להנות מ:

  • מתחם תרגול- מתחם האש- תרגולים של שעתיים עם מיטב המורים מהארץ ושני מורים מדהימים מחו"ל. אשטנגה- ויניאסה- איינגאר- ויג'ננה ועוד.
  • מתחם אנטומיה- מתחם האדמה- כלים להבנה אנטומית של הגוף, והתמקדות בנושאים מרכזיים העולים בשיעורי היוגה.
  • מתחם הרוח- פילוסופיה, פרניאמה, מנטרה ומדיטציה- לצלול אל תוך מעמקי המסורת.
  • מתחם כלים להוראה- מתחם המים- דגשים לעבודה עם נשים בהריון, שיעורי יוגה לאוכלוסיות מיוחדות, כליים לשיווק, ועוד ועוד.
  • מתחם טיפולים- לקבל תאי יוגה ת'רפי מהתלמידים של אלפונס.
  • מכירת ציוד יוגה במחירים אטרקטיבים
  • וגם דלפק – "הכר את הארגון" בו תוכלו לדבר, להכיר ולהתייעץ עם מי שמפעיל כיום את ארגון מורי היוגה בישראל.

קצת על האורחים שלנו מחו"ל:

קיה נדרמייאר (צרפת) -בביקורה הראשון בישראל, תלמד אשטאנגה (צרפת) קיה היא המורה הבכירה ב"מייסור יוגה פריז",
מלמדת ברחבי העולם ותגיע אלינו לכנס לפתוח לנו את הבקרים בשיעורים ארוכים שמשלבים פרניאמה ותרגול אשטאנגה.
לראיון עם קיה: https://www.stillpointyogalondon.com/deepening-practice-kia-naddermier/

פרסד רנגנקר (הודו) -מורה אהוב, שמגיע לארץ זו השנה התשיעית ברציפות. פרסד משלב תרגולים מדויקים ועדינים עם יכולת נדירה להסביר ידע פילוסופי גבוהה בצורה ברורה ונגישה מאוד.
https://www.youtube.com/user/yogaprasad

אליהם מצטרפת נבחרת מובילה של מיטב המורים המלמדים בארצנו:

אדי טיונגה- אורי ארבל- אורן פרי- אלפונס טרשל – אנט אשר –אפרת מיכלזון- גלעד חרובי – טל קמחי – יותם אגם – ליאורה פרידמן – מיכאל מן עסיס – מירה ארצי-פדן – נגה ברקאי – נגה וייס – נעה אהרוני גרינוולד – סיגל ביבר- סיגל רן – עדנה דוידזון – ענת פרייס – ענת צחור – עינב פאיט- קרן-אור קיצ'ס – רוני פרידמן- רן ארבל – שירה נהלוני גליקסברג


*ליחצו על השיעור למידע נוסף
פרניאמה, קרייה ואשטאנגה – קיה נאדרמייאר (צרפת)

תרגול פיזי - מתחם האש | יום שישי | 8:00 – 10:45

פראנהיאמה וקרייה- תרגול, טכניקה ופילוסופיה (45 דקות)

נפתח את הבוקר עם תרגול מסורתי של קרייה ופראנהיאמה. טכניקות עתיקות אלה של נשימה, מחברות את הגוף וההכרה ולוקחות את תרגול היוגה מעבר לתרגול הפיסי, לרמה גבוהה יותר של תשומת לב. נעמיק בהכרות עם הדקויות של הנשימה וחשיבותה בשילוב בין תרגול ופילוסופיה של היוגה

אשטאנגה יוגה- אלמנטים בברכת השמש והסדרה הראשונה

גורוג'י היה אומר שהתרגול כולו מורכב מברכת השמש ושהיוגה צ'יקיסטה- הסדרה הראשונה, היא הבסיס לכל יתר הסדרות של האשטאנגה יוגה. זאת תהווה נקודת מוצא לחקירה שלנו לתרגול כולו. נתנסה באלמנטים המרכזיים כשאנו ניגשים אל התרגול ממקום שבא להתנסות, נתבונן בעקרונות מנחים, בישורת וכיוון הפעולה. התרגול מיועד למלא אתכם בידע והשראה שיוסיפו מימד נוסף לתרגול האישי שלכם.

קיה נאדרמייאר- מלמדת מעל ל20 שנה, היא מגיעה אלינו מפריז בו היא המורה הבכירה ב Mysore Yoga Paris (http://mysoreyogaparis.com. קיה היא מתרגלת מסורה של אשטאנגה, מתמחה בפראנהיאמה ובתמיכה. קיה מלמדת סדנאות והכשרות מורים ברחבי העולם. תלמידה בכירה של שרי או.פי. טיווריג'י ומלמדת פראנה יאמה במסורת קאבאליאדהאם.


יוגה עם כסא – אנט אשר

מיומנויות הוראה - מתחם המים | יום שישי | 8:30 – 10:30

בסדנה אדבר על הגישה שלי לתרגול עם הגיל השלישי, שאפשר לקרוא לה בקיצור "יציאה מהקופסא"

נדבר על עקרונות תנועה והתאמת אסנות ליכולת של המתרגלים, כללי זהירות ומה עושים כשהכל כואב.
נתרגל שיעור לדוגמא של יוגה בכסאות ובעמידה (עם נעליים!).

אנט אשר- בת 62, נשואה ואם ל-3 ילדים בוגרים וסבתא ל-3 נכדים. מלמדת יוגה משנת 1997. במקור למדתי בשיווננדה, והיום אני מלמדת האטה יוגה בגישה רכה. מלמדת יוגה למבוגרים בקבוצות וביחידים במסגרות פרטיות. מלמדת יוגה בכסאות לגיל השלישי כ-15 שנה, במועדוני גימלאים, מרכזי יום ובתי אבות. אני יכולה להתפאר בתלמידה בת 97!
לימדתי יוגה בכסאות גם למבוגרים בעלי צרכים מיוחדים.

בוגרת מכללת רידמן במגמה לאיזון גוף נפש, מטפלת מוסמכת בהתמקדות (focusing), בוגרת קורס "הפנמה גופנית כבסיס ליוגה תרפיה" של מיכל ירקוני, מעבירה סדנאות יוגה ומחול לנשים.


פילוסופיית השאנקיה – סיגל ביבר

פילוסופיה - מתחם האוויר | יום שישי | 8:30 – 10:30

להבין יוגה מהבסיס – " אז שרוי הרואה בצורתו שלו".

מיהו אותו "רואה"? ולמה שלא ישהה בצורתו הוא? ומהן הצורות האחרות?

פילוסופיית השאנקייה מהווה את הבסיס להתפתחותה של היוגה. למעשה , מספקת היוגה כלי תרגול מעשיים וישימים להשגת הידע הנשגב שהיא מציעה. ידע המציע דרך מעשית ואפשרית לשחרור אמיתי וחיי נועם , לגמרי בר השגה ולא רק ליחידי סגולה. במפגש זה נכיר את עקרונותיה ורעיונותיה של פילוסופיה זו ואת החיבור ההכרחי לדרך היוגה

סיגל ביבר- מתרגלת ומורה ליוגה ויוגה תרפיה. חוקרת שנים באופן מעשי את הקשר שבין תרגול היוגה , צמיחה ממשבר והחיים. מרצה את הפילוסופיה של היוגה בקורסי מורים ומרכזת את תוכנית "התאמת אימון היוגה למתמודדים עם סרטן" במכללה האקדמית וינגייט בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן. חברת עמותת קדן- עמותה לקידום דעת ונועם.

היוגה למתמודדים עם סרטן" במכללה האקדמית וינגייט בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן. חברת עמותת קדן- עמותה לקידום דעת ונועם.


הבהגווד גיתא כתהליך לטרנספורמציה תודעתית – פזית אירן קרטה

פילוסופיה - מתחם האוויר | יום שישי | 11:00 – 13:00

פזית אירן קרטה- מלמדת בסטודיו "יוגהוד" בבית הערבה – אותו הקימה. בשלוש השנים האחרונות היא מעמיקה בלימוד הגיתא עם דורית וגד לובן. מתמחה ביוגה לילדים, מלמדת יוגה בישובי הבקעה ובית הערבה.

 

בשיעור הפילוסופיה נשוחח על הבהגווד גיתא כתהליך לטרנספורמציה תודעתית ,
שמטרתו לחוות אושר וסיפוק בחיי היומיום והתחברות למשמעות וערך של החיים.
הבהגווד גיתא נחשבת לבסיס הפילוסופי של היוגה ולכן ע"י חקירה
והבנה פילוסופיה זו, נוכל לממש את הפוטנציאל הרוחני שטמון בתרגול הגופני (אסאנות ופראניאמה).

 


פזית אירן קרטה- מלמדת בסטודיו "יוגהוד" בבית הערבה – אותו הקימה.
בשלוש השנים האחרונות היא מעמיקה בלימוד הגיתא עם דורית וגד לובן.
מתמחה ביוגה לילדים, מלמדת יוגה בישובי הבקעה ובית הערבה.


ביומכניקה של הסקרום – רן ארבל

אנטומיה - מתחם האדמה | יום שישי | 11:00 – 13:00

רן ארבל- בוגר בית הספר לאוסטאופתיה (תואר D.O) במכללה האקדמית בוינגייט.

בחלקו העיוני של השיעור נדון בתנועתיות של הסקרום ביחס לעצמות האגן ועמוד השדרה, קצת אנטומיה. נמשיך ונבחן תוך כדי תרגול את אפליקצית עקרונות התנועה של הסקרום בתנוחות יוגה שונות.

רן ארבל- בוגר בית הספר לאוסטאופתיה (תואר D.O) במכללה האקדמית בוינגייט. חבר האיגוד המקצועי לאוסטאופתיה בישראל ובוגר קורס מורים בכירים ליוגה בהנחיית אורית סן גופטה. כמו כן למד וחי בהודו ובקנדה. עוסק בהתפתחות הגוף, הנפש והרוח משנת 1996, ברפואה מנואלית משנת 2005 ורואה בטיפול האוסטאופתי הזדמנות לאפשר לגוף לרפא את עצמו. מבין כי ייעודו ודרכו היא להיות מטפל ולעזור לאנשים לחיות טוב יותר לנהל חיים בריאים, יציבים וחופשיים ממכשולים. 

רן מתמחה ברפואת כאב, ברפואה שיקומית, בבעיות עמוד שדרה בפרט ומפרקים בכלל. מטפל גם בהפרעות נירולוגיות, כאבי ראש, בבעיות פנימיות (עיכול, נשימה, רביה, כלי דם), בבעיות אוטואמיוניות ובמחלות כרוניות שונות. מטפל בכל הגילאים כולל קשישים וילדים. 

רן מלמד יוגה משנת 2007. כיום מטפל ומלמד יוגה בקליניקה לרפואה אוסטאופתית הקליניקה ממוקמת ברחוב זכריה 24 ק"ק בצפון הישן, ת"א ומאפשרת מרחב עבודה נוח נעים ושקט. 


האגן הנשי – מירה ארצי-פדן

מיומנויות הוראה - מתחם המים | יום שישי | 11:00 – 13:00

סדנת יוגה נשית עם מירה ארצי פדן – מפתחת שיטת היוגה הנשית.

כמורים ליוגה רובינו מלמדים בעיקר נשים. האם גוף האישה זקוק לתרגול ייחודי?

התרגול המסורתי פותח על ידי גברים עבור גברים. נשים חיפשו התאמות והקלות לגופן המשתנה.

בשעתיים של סדנה ייחודית נתמקד במורכבות האגן הנשי במחזורי החיים השונים מתוך הכרה והיכרות עם שינויים הורמונליים המשפיעים על בריאות נשים. ננסה להבין עד כמה תרגול שאינו מותאם לגופה המשתנה של האישה עלול לפגוע באיכות חייה ובאיזה אופן נוכל להתאים את התרגול לגוף הנשי. מתוך התרגול תוכל כל אישה לשנות דפוסי תנועה, יציבה, נשימה ותודעה כדי לשפר את איכות חייה. המפגש יכלול תרגול, הרצאה וזמן לשאלות.

 מירה ארצי פדן – ילידת 1964, נשואה, אימא לשלושה ילדים, גרה במושב במרכז הארץ.

מדריכת הכנה ללידה והנקה, מוסמכת מטעם המרכז הישראלי לחינוך ללידה (1994).

מורה בכירה ליוגה, תלמידה של גילה ציון. ממחברות רב המכר "טבעי ללדת", בהוצאת כתר.

מפתחת שיטת "יוגה נשית" המוצגת על גבי שני תקליטורים בבימוי והפקת קרן יחזקאלי – גולדשטיין וחברת "קול הגוף": "יוגה להיריון ולאחר לידה" ו"יוגה נשית".

מחברת הספר: "יוגה נשית – בריאות האישה בדרך היוגה", שיצא ב – 2014 בהוצאת "קול הגוף" הפך לרב, תורגם ונמכר גם בעולם באנגלית.

הקימה את המגמה ליוגה להיריון ולאחר לידה בבית הספר למאמנים בוינגייט. מרכזת קורסי הוראת יוגה נשית במיוגה כפר סבא ומנהלת קהילת מורות ליוגה נשית המונה מעל ל 300 מורות בכל רחבי הארץ.


ויג'ננה יוגה – נגה ברקאי רון

תרגול פיזי - מתחם האש | יום שישי | 11:00 – 13:00

נגה ברקאי רון- מורה לויג'ננה יוגה. ילידת 1968. מתרגלת יוגה עשרים ותשע שנים.

תלמידתה של אורית סן-גופטה. בוגרת החוגים לספרות וללימודים הודיים וסנסקריט באוניברסיטה העברית. לימוד מעמיק של טקסטים מעולם היוגה הוא חלק בלתי נפרד מן האימון ומשעורי היוגה בהנחייתה. מתגוררת עם משפחתה בהוד השרון. מכשירה מורים לויג'ננה יוגה בקורס תלת שנתי במכללת וינגייט. מלמדת מורים בהשתלמויות שנתיות במיוגה כפר-סבא, ובסדנאות. מתמחה ביוגה שיקומית: עבודה עם תלמידים הסובלים מפציעות ומחלות כרוניות. מנחה עם אלפונס טרשל קורס המכשיר מורים מנוסים ליוגה להוראת יוגה שיקומית.


האסיפה השנתית של ארגון מורי היוגה

פעילות מוכזת | יום שישי | 13:00 – 14:00

ארגון מורי היוגה מונה כיום כ1000 חברים. אם כל אחד מהחברים יתרום משהו קטן, רק ממה שמתאים ומעניין אותו/ ה… נוכל להזיז הרים!

באסיפה השנתית נכיר את חברי הועד ואת הנהלת הארגון החדשה. נתחיל בהכרות של 60 שניות עם כל חבר ועד ותפקידו במערכת. וגם כמה מתנדבים שכבר חברו אלינו ומנהלים פרוייקטים בשיתוף עם הארגון.

מכאן המושכות עוברות אליכם- קהילת היוגה וחברי הארגון- נשמח לשמוע (ב60 שניות!) מה הייתם רוצים שנעשה למענכם – כל מיני הצעות וחלומות שלכם. והיכן הייתם רוצים להשתלב ולתרום.

מאוד מצפים לראותכם !


כל אחד יכול – טל קמחי

מיומנויות הוראה - מתחם המים | יום שישי | 14:00 – 15:45

כל אחד יכול- יוגה בחינוך המיוחד

עולם היוגה, התרגילים והפילוסופיה מאפשרים לילדים ולצוותי ההוראה פתיחת דלת אחרת לראיה קצת שונה של מיהו הילד המיוחד ומה הוא יכול לעשות. היוגה מזמינה את הילדים להכיר את עצמם מכיוונים שונים, לפתח מודעות גופנית חזקה ולבנות כלים נוספים של וויסות אישי. בסדנה נכיר את הדרכים שאפשר להזמין ילדים עם צריכים מיוחדים לתרגל יוגה, אסאנות, נשימות וצלילים. נכיר דרכים נוספות לתמוך בהרפיה ומציאת השקט של הילדים בתוך העולם המורכב בו אנו חיים.

טל קמחי-  אני מתרגלת יוגה זו השנה השלישית במערכת החינוך המיוחד. עובדת עם ילדים ברצף האוטיסטי, ילדים עם מוגבלות שכלית התפתחותית וילדים הם מוגבלויות פיזית. מאמינה שכל אחד יכול. תלמידה של ציפי נגב, גיא דקל, וג'ו מנואל מ special yoga foundation . סטודנטית להוראה בחינוך המיוחד.


מפרק הירך – אלפונס וחלי טרשל

אנטומיה - מתחם האדמה | יום שישי | 14:00 – 15:45

מפרק הירך בהקשר לכאבי ברכיים וכאבי גב

סדנה על הביו מכאניקה של תנוחות הישיבה ביוגה. אלפונס ינתח את תנוחת הלוטוס בצורה מפורטת.ויראה מודיפיקציות וכן אדפטציות של תנוחות יוגה אפשריות מבחינת שריר-שלד של ברך-ירך-אגן. הדגמות ברורות וזמן לכל מה שרציתם לשאול על כך ולא היה את מי…

לאלפונס טרשל – מעל 30 שנה נסיון בתחום טיפולי מגע ותנועה, מדריך בכיר בטיפולי מגע שונים ומגוונים ברחבי הארץ. יליד צרפת, חי כשליש מחייו במזרח הרחוק, חלק מתקופה זו שהה במנזר בודהיסטי. אלפונס למד ורכש ניסיון וידע באומניות לחימה ויוגה – מהמאסטרים הגדולים ותחת הדרכתם האישית. אלפונס הוא המתרגם והעורך של ספר "אנטומיה של התנועה" ומחברם של הספרים "תאי יוגה תרפי" וכן "נקודות טריגר מעשי". http://bit.ly/AlfonsTherapy

*בוגרי הקורס של אלפונס יפעילו בכנס מתחם טיפולים


יין יוגה – נגה וויס

תרגול פיזי - מתחם האש | יום שישי | 14:00 – 15:30

ין יוגה הוא תרגול מרפא המתייחס לגוף כמכלול אחד המתבסס על עקרונות הרפואה הסינית, ושואב השראה מהיוגה הרסטורטיבית.

זהו תרגול שנועד לאזן את הקצב המהיר והתובעני של החיים באמצעות שהייה ארוכה ורפויה באסנות (התנוחות) השונות. דרך זו מאפשרת לנו לחזק באופן ייחודי אזורים שבדרך כלל לא זוכים ליחס- כגון עצמות, פאשיה, רצועות וגידים – ושחיזוקם דורש לחץ מתון וממוקד לאורך זמן. התרגול האיטי והנושם מאפשר לנו התבוננות שקטה פנימה והיכרות עם מערכת העצבים מתוך מקום של שחרור וחוסר תנועה. במהלך התרגול אנו מרפים ומלמדים את השרירים להירגע ולהתגמש, ומאפשרים למערכת העצבים לעבור באופן מושכל ממצב מתוח הקרוי "Fight or  Flight"   למצב רגוע הנקרא "Rest and Digest" ". 

נגה וייס-  החלה לתרגל יוגה בשנת 1997, ושנים מספר התמקדה באקרו יוגה ומיומנויות קרקס. בשנת 2000 היא גילתה שתרגולי איינגר יוגה עוזרים לבעיות הגב שסבלה מהן, ועם השנים העדיפה להתמקד בסגנון זה. בשנים אלו למדה עם מורים שונים מהארץ ומחו"ל בשנים 2003-2006 היא עשתה תואר ראשון בסמינר הקיבוצים בהוראת תיאטרון-מחול ותנועה, וגילתה תשוקה מיוחדת לאנטומיה, פיזיולוגיה וקינזיולוגיה. בשנת 2006 היא עברה לגור בהודו והתמקדה בהאטה יוגה בעיר צ'נאי (מדרס) שבדרום מזרת תת-היבשת, שם למדה באופן אישי עם מורה מקומי בשם סונדאר

בשנים 2007-2009, תוך כדי הריון ראשון ושני, הוסיפה נגה גם הוראת יוגה להריון ובייבי יוגה לרזומה שלה בעת שגרה באוסטרליה. בין 2009-2017 היא גרה בבאלי אשר באינדונזיה. במרכז בינ"ל זה היא זכתה להכיר מקרוב ולהיחשף לסגנונות ומורים נוספים, וללמד במרכזים גדולים ליוגה ובפסטיבלים מרכזיים בדרום מזרח אסיה. נגה עשתה קורסי מורים של 1000 שעות ויותר עם Denise Payne, One Song Yoga, Radiantly Alive. והיא מוסמכת להכשיר מורים ע"י הארגון הבינ"ל Yoga Aliance.


פראנה מודרה – אורי ארבל

פילוסופיה - מתחם האוויר | יום שישי | 14:00 – 15:45

פראנה מודרה וצאנטינג כמסע לאורך הצ'אקרות למפגש מעמיק עם העולם של פרנייאמה מודרה בנדהא ומנטרות.

סוואמי סאטייאננדה אומר ש "המסע לאורך הצאקרות הוא המסע ההתפתחותי של האדם". במפגש ננוע לאורך הצאקרות ונשתמש בתרגילי פרנייאמה, במודרות, בבנדות ובמנטרות על מנת לחדד את המודעות לאותם מרכזי אנרגיה. נשתמש במודל היוגי המשולש של צאקרות קושות וגונות על מנת להבין את האנטומיה היוגית המפעילה אותנו, נשתמש בנשימה כיוצרת של גשרים בין הגוף לראש וללב (הפיסי, ההכרתי, והריגשי) נשתמש במודרות ובבנדות על מנת להכווין את הפראנה. ובמנטרות על מנת לנוע ישירות לרגש, לחדד אותו לאזן אותו ולקרקע אותו. בזאת נשלב לפי סוואמי סאטייאננדה בין הידיים (העשיה) לראש (ההכרה) ללב (לרגש).


נורות אזהרה למורים ליוגה – מיכאל מן עסיס

אנטומיה - מתחם האדמה | יום שישי | 16:00 – 18:00

"היום כואב לי הגב", "אתמול התחיל כאב בברך", "אני חלשה היום".

מתי מצבים בהם אתן/ם נתקלות/ים ביום יום צריכים להדליק נורות אזהרה ומתי אפשר להמשיך כרגיל?  נסקור ונכיר פתולוגיות נפוצות בכתף, גב תחתון וברך בהקשר של תרגול היוגה. 

מיכאל מן עסיס-  נשוי לטליה (מורה ליוגה) ואב לארבעה.

בעל תואר ראשון בפיזיותרפיה מאוניברסיטת אריאל ותואר שני בפיזיותרפיה במסלול האורטופדי מאוניברסיטת בן גוריון.

מתמחה בשיטות טיפול שונות ובעיקר בשיטת fascial manipulation  וקניזיולוגיה ישומית.

מטפל בקליניקה בירושלים באוכלוסיה מגוונת בין היתר שיקום אורטופדי בספורטאים/יות, רקדניות/ים, תלמידים ומורים ליוגה.  משמש כפיזיותרפיסט של יחידה מובחרת בצה"ל. מלמד אנטומיה במסגרת קורס מורים בירושלים. מתרגל יוגה כעשור.  


מתודולגיה של היוגה – פרסד רנגנקר (הודו)

פילוסופיה - מתחם האוויר | יום שישי | 16:00 – 18:00

מתודולוגיה של תרגול יוגה: בשיחה זו נראה כיצד יוגה פועלת בדרכה ההוליסטית ויכולה להוביל אדם הסובל מהדואליות של החיים, למצב של שקט ושלום פנימי מתמשכים.

פרסד רנגנקר– מנחה אנשים בנתיב של שינוי עצמי ומצוינות עצמית, הדריך ואימן אלפי אנשים ליצור שביעות רצון בחייהם האישיים.
פרסד מגיע אלינו מהודו. הוא מלמד את ההיבט ההתפתחותי של היוגה במשך 22 השנים האחרונות ביותר מ- 15 מדינות. פרסד מלמד קורס מורים ליוגה, ורטריטים אינטנסיביים של יוגה המבוססים על האטה יוגה מסורתית. 
זהו הביקור התשיעי של פרסד בישראל, כדי לחלוק את ההבנה שלו ביוגה.


איינגאר יוגה – אפרת מיכלזון

תרגול פיזי - מתחם האש | יום שישי | 16:00 – 18:00

​שיעור איינגר – 'מתיחות ללא מתח'.

אפרת מיכלזון- תלמידה לאיינגאר יוגה מ1985.

מגדלת משפחה ותלמידים בירושלים.

.מסורה לחינוך מבוגרים, נוער וילדים כדי לקדם טיפוח בריאות שלמה בדרך היוגה


פרניאמה, קרייה ואשטאנגה – קיה נאדרמייאר (צרפת)

תרגול פיזי - מתחם האש | יום שבת | 8:00 – 10:45

פראנהיאמה וקרייה- תרגול, טכניקה ופילוסופיה (45 דקות)

פתח את הבוקר עם תרגול מסורתי של קרייה ופראנהיאמה. טכניקות עתיקות אלה של נשימה, מחברות את הגוף וההכרה ולוקחות את תרגול היוגה מעבר לתרגול הפיסי, לרמה גבוהה יותר של תשומת לב. נעמיק בהכרות עם הדקויות של הנשימה וחשיבותה בשילוב בין תרגול ופילוסופיה של היוגה

לאחריה- אשטאנגה יוגה- סדרה ראשונה- תרגול ע"פ הספירה המסורתית בסנסקריט

איחוד – בגוף, בנשימה, בהכרה, דרך היופי והזרימה של הספירה המסורתית בסנסקריט של הסדרה הראשונה. כשאנו מתמקדים בספירה עצמה, המאלה- מחרוזת התנוחות, התרגול, נהפך למדיטציה לתלמיד ולמורה יחדיו- ויוצרים כוונה אחת שלמה.

קיה נאדרמייאר– מלמדת מעל ל20 שנה, היא מגיעה אלינו מפריז בו היא המורה הבכירה ב Mysore Yoga Paris (http://mysoreyogaparis.com. קיה היא מתרגלת מסורה של אשטאנגה, מתמחה בפראנהיאמה ובתמיכה. קיה מלמדת סדנאות והכשרות מורים ברחבי העולם. תלמידה בכירה של שרי או.פי. טיווריג'י ומלמדת פראנה יאמה במסורת קאבאליאדהאם.


Ha & Tha איזון הכוחות – ענת צחור

פילוסופיה - מתחם האוויר | יום שבת | 8:30 – 10:30

דיון – על הקשר בין הטקסט הבודהיסטי המכונן "סוטרת ארבעת יסודות נתינת הדעת" הממקד אל עבר התבוננות והבנה של מהם גוף ונפש לבין תרגול היוגה הקדום ותרגול היוגה בן זמננו.

ענת צחור-מהמורות הותיקות בארץ, מכשירה מורים בשיטת יוגה דהרמה (שילוב יחודי של איינגאר יוגה , מיינדפולנס ודהרמה בודהיסטית), מלמדת איינגאר יוגה למתקדמים ומעבירה סדנאות ויפאסנה. למידע נוסף: http://www.yoga-studio.co.il/about/anat-zahor/


מיהו התלמיד העומד לפנייך – עדנה דוידזון

מיומנויות הוראה - מתחם המים | יום שבת | 8:30 – 10:00

מיהו התלמיד העומד לפניך-מטרת הסדנא היא אבחון התלמיד העומד לפניך והתאמת האימון עבורו.

הסדנא תכלול פרק תיאורטי ופרק מעשי . נלמד להתבונן בתלמיד העומד לפנינו ולהבין איזהו אופן האימון ומבנה האימון המתאים לו. 

איזה תיקונים מעודנים יעזרו לו לחוש  "יציב, נוח, בהרפיית המאמץ" ולבסוף "התלכדות עם האינסוף". (פטנג'לי, סמהדי פדה). נבחן מודלים שונים באיבחון שיסודותיהם בסמקיה,איורוודה, (חמשת האלמנטים), והאופנישדות (5 הקושות) .  

בחלק המעשי נדון בתאורי מקרה, נתרגל ונתבונן אחד בשני כדי להתנסות בעקרונות ובכלים שנידונו במודלים שנלמדו.

עדנה דוידזון- מורה בכירה לויגנאנה יוגה,  תלמידתה של אורית סן- גופטה.  מתרגלת ומלמדת למעלה מ20 . מלבד קורס מורי ויגנאנה יוגה – בוגרת קורסי מורים שונים – שיבננדה, ויניוגה, אשטנגה יוגה , צ'יקונג . מטפלת בכירה באיורוודה , רפואה סינית, ארומתראפיה וצמחי מרפא. מלמדת ויגנאנה יוגה בהרצליה. ומתמחה ביוגה שיקומית (יוגהתראפייה).


התאמת התרגול לנשים – סיגל רן ענת פרייס

אנטומיה - מתחם האדמה | יום שבת | 8:30 – 10:30

הסדנה תדגיש את הצורך בתרגול ייחודי לנשים לאורך המחזוריות המשתנה ובמעגלי החיים המשתנים, את המבנה השונה של גוף האישה בתוך התרגול שפותח על ידי גברים עבור גברים.

כמו כן את התהליכים הפיזיולגיים וההורמונליים  שעבורם  יש להתאים אלמנטים יחודיים בתרגול המשותף לנשים וגברים. נכיר מצבים ופתולוגיות ייחודיות לנשים אליהם יש להתייחס בעת התרגול, ונלמד איך לעזור לנשים לתמוך בבריאותן גם במצבים מורכבים.

סיגל רן– בוגרת לימודי יוגה לבכירים במכון וינגייט בשיטת ויניאסה בהדרכת רחל זולברג וליאורה קסטנבאום. בוגרת לימודי ויג'נאנה שיקומית בהדרכת נגה ברקאי ואלפונס טרשל. 

מורה בכירה ליוגה נשית וליוגה לנשים בהריון ולאחר לידה בהדרכת מירה ארצי פדן. 
מורה לפילאטיס ופיטבול. מטפלת ברייקי דרגה שתיים. בוגרת תואר שני במנהל עסקים, תואר ראשון במדעי החברה. מלמדת יוגה באזור השרון, חברה בועדה הפדגוגית של ארגון מורי היוגה בישראל. מלווה את מירה ארצי פדן, מפתחת שיטת היוגה הנשית, בהוראת השיטה, בהפצתה ובשיווקה.
היוגה הנשית, פרי פיתוחה של מירה ארצי פדן, מתמקדת בבריאות האשה בדרך היוגה.

סיגל מלמדת יוגה בדגש על מרחב תנועה וזרימה אנרגטית בגוף. השיעורים מותאמים לגוף האישה במעגלי החיים המשתנים, תוך הקשבה לגוף ובמטרה להעצים את היכולות האישיות והנשיות הטמונות בכל אישה. התרגול שם דגש על דיוק ובריאות כל אישה לגופה.
"דרך היוגה גרמה לי לחוות ולהבין תהליכים פנימיים וחיצוניים בגוף ובסביבה. גילוי הכיוון הנפלא הזה בחיי גרם לי לרצות לחלוק עם אנשים נוספים את סודות היוגה בכלל, והיוגה הנשית בפרט. ללמד וללמוד כיצד לפתח את איזון הגוף, הנשימה, הגמישות והתנועה. להרגיש ולהעמיק את ההרמוניה שמביאה את הגוף והנפש לשלמות. לדעת שהשינוי הוא הדבר הקבוע בחיינו ולאהוב כל שינוי ושינוי שחל בגופנו."

ענת פרייס- נשואה ואמא לארבעה ילדים. מורה בכירה ליוגה נשית, ויג'נאנה יוגה ועוסקת ביוגה תראפיה בהסמכת IAYT . בעלת סטודיו עצמאי ברעננה, בו מעבירה שיעורים שבועיים לנשים, נשים בהריון ואחרי לידה וכן נפגשת באופן פרטני עם אנשים המבקשים תמיכה וריפוי למצבים שונים בדרך היוגה. 


Yoga Live – רוני פרידמן ויותם אגם

תרגול פיזי - מתחם האש | יום שבת | 11:00 – 13:00

Yoga Live- ויניאסה מוזיקלית

תרגול יוגה בזרימה -ויניאסה יוגה- (מתאים למתרגלים בכל הרמות), המלווה במפגש מוזיקלי. מסע של מיקוד, הרפייה, זרימה ושחרור, תנועה ונשימה, מודרות והקשבה.  התרגול יזרום על הקו הדק שבין יוגה לתנועה, כשכל רגע מתמזג אל תוך הרגע הבא וכל תנוחה זורמת אל התנוחה הבאה. את התרגול מלווה מוזיקה חיה, שהופכת את החוויה לעוצמתית ועמוקה.  יותם ורוני חוקרים כבר שנים את מערכת היחסים בין תנועה למוסיקה דרך פלטפורמת היוגה. רוני פרידמן- מורה ליוגה ומדיטציה – מעבירה קורסי מורים ליוגה המוכרים ע"י ארגון מורי היוגה. מלמדת יוגה בארץ ובעולם. רוני מתרגלת מדיטציה משנת 1991 היתה תלמידה של נעס בלאס (ז"ל). ויוגה פיזית משנת 2000. תלמידתו של שמעון בן אבי, לו שימשה כאסיסטנטית במספר קורסי מורים. במהלך השנים השתלמה גם ב: שפת הקשב- מיינדפולנס לילדים עם שימי לוי וב"יוגה לגב שמח"- יוגה טיפולית לסובלים מבעיות גב עם רייצ'ל קרנצמן רוני היא המייסדת של סטודיו נעים בת"א ומיוזמי "יוגה ערבה" בו שימשה כמפיקת התוכן במשך 7 שנים. כיום היא המנהלת הכללית של ארגון מורי היוגה בישראל. http://ronifriedman.weebly.com/ יותם אגם – מבלה את זמנו בין הודו, ארה"ב אפריקה וישראל. ​בשנים האחרונות מלווה יותם בנגינה חיה את מיטב מורי היוגה בעולם (שיווה ראי, מ.סי. יוגי, ניקי ויללה, ג'יליאן טורקי ועוד ועוד) ומלווה שיעורים במסגרת פסטיבל וונדרלאסט ברחבי ארה"ב וקנדה. יותם ומשלב מוסיקה, יוגה וגלישה כפלטפורמות לשילוב תרבויות. הוא מורה ליוגה ומפיק פרויקטים של יוגה ומוזיקה בכל העולם, בהם הוא מנגן מוסיקה שהוא יוצר בהשפעת המקומות בהם הוא מבקר.


מערכת הלימפה – שירה נהלוני גליקסברג

אנטומיה - מתחם האדמה | יום שבת | 11:00 – 13:00

המערכת הלימפאטית שלנו היא חלק מהמערכת החיסונית של הגוף, אנשים רבים (תופעת לוואי של טיפול במחלות שונות, תאונות, ניתוחים שונים וכו'), נאלצים להתמודד עם ההשלכות של הוצאת בלוטות לימפה ופגיעה בניקוז הטבעי. ההשלכות לעיתים קרובות בעלות השפעה מכרעת על איכות החיים ומצריכות שינוי מהותי באורח...

המערכת הלימפאטית שלנו היא חלק מהמערכת החיסונית של הגוף, אנשים רבים (תופעת לוואי של טיפול במחלות שונות, תאונות, ניתוחים שונים וכו'), נאלצים להתמודד עם ההשלכות של הוצאת בלוטות לימפה ופגיעה בניקוז הטבעי. ההשלכות לעיתים קרובות בעלות השפעה מכרעת על איכות החיים ומצריכות שינוי מהותי באורח החיים ותרגול קבוע כדי לנהל חיי יומיום תקינים עד כמה שניתן.

הסדנה תכלול: הסבר על המערכת הלימפטית והיכרות עם מרכזי הניקוז הלימפטי והקישוריות/ בלוטות הלימפה בגוף. תופעה של כשל לימפטי (פתולוגיה): לימפאדמה ראשונית (מולדת)/ מישנית בעקבות הוצאת בלוטות. חיים עם לימפאדמה וכיצד לנהל אותה באמצעות מודעות, תנועה ואימון.

תרגול לניקוז לימפאטי (צוואר, זרוע, מפשעה, בטן) נשימה וניקוז לימפאטי, כיווץ והרפיה של שרירים בהקשר זה, עיסוי לימפאטי.

שירה נהלוני גליקסברג- לויג'נאנה יוגה ויוגה שיקומית, בוגרת קורס מורים תלת שנתי בהוראת נגה רון ברקאי במכללה האקדמית וינגייט וכן קורס יוגה שיקומית בהוראת נגה ברקאי רון ואלפונס טרשל גם כן במכללה האקדמית וינגייט. יוזמת ומנהלת קורס הכשרת מורים להתאמת האימון למתמודדים עם מחלת הסרטן בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן במכללה האקדמית וינגייט זו השנה השלישית.  

מעבירה שיעורים וסדנאות בנושאים מגוונים בהקשר לתרגול יוגה בקבוצות רגילות ובהקשר שיקומי.

מלמדת משנת 2006.


פראנימה ומדיטציה – אורן פרי

פילוסופיה - מתחם האוויר | יום שבת | 11:00 – 13:00

שירת מנטרות פראנימה ומדיטציה

שעור פרנאימה מדיטציה ושירת מנטרות (צ'אנטינג) סה"כ שעתיים (120 דק'). התרגול ברובו בישיבה, מעט בשכיבה. כשנתעייף מלשבת, נעמוד על הראש או נשכב או נתמתח. נתרגל: פראנימה, מדיטציה: אנאפנה, מדיטציה עם קול. כשברקע יעלו שאלות להתבוננות: מי אני? מה בין לימוד אודות העצמי ולימוד טקסטים? מה היא מנטרה?

מנטרות- הכנה ותרגול, שירת מנטרה * 108, סוטרה כמנטרה (מתוך פטנג'לי), דיון בסוטרה בהתאם לזמן.

אורן פרי– אוסטאופת ,מתרגל מדיטציה ויוגה על רבדיה משנת 2003 וכנראה כל עוד הלב ימשיך לפעום. תלמיד נצחי, תלמידם של רבים.


למצוא את היחודיות שלי – נעה אהרוני גרינוולד

מיומנויות הוראה - מתחם המים | יום שבת | 11:00 – 13:00

סדנת שיווק למורים ליוגה- "למצוא את היחודיות שלי"

נתמקד בשאלה "מי אני?" כלומר "למצוא את הקול שלי". התשובות לשאלה הזו, הן התשתית השיווקית של העסק של כל מורה ליוגה עצמאי. מה זה אומר בפועל? נצא מהסדנא כשאנו יכולים לענות על השאלות החשובות:  מהו השירות/העסק שאנו מציעים? למי המוצר נגיש? (תמחור) מי קהל היעד שלך?  מה הייחודיות העסק/השירות שלך?  מה הדרייב שלך בעשייה / למה את עושה את זה?  מה היית רוצה שיקרה?

כבר כמה שנים שאני עובדת עם מורים ליוגה עצמאיים וזיהיתי כי קיים אצלם צורך משמעותי במיומנויות השיווק ופיתוח העסק. צורך זה נובע בחלקו ממקום רגשי וחלקו הגדול מפערי ידע. שוחחתי עם הרבה מורי יוגה בעלי ניסיון וידע בתחום, אך ללא הכלים להפיץ את הבשורה, לקדם את עיסוקם ואת האהבה להפוך למקצוע.

כפתרון לזה, בניתי סדנא שיווקית קצרה וממוקדת שעונה בדיוק על הצורך הזה. סדנא שבה עובדים ולומדים לבנות את התשתית השיווקית וארגז כלים לצאת איתו לדרך.


הכרות עם Sahaja Yoga – מטג'י נירמלה דבי ופפיק ג'וספ פיליפה

אנטומיה - מתחם האדמה | יום שבת | 13:00 – 14:00

The workshop is a based on a medical introduction about Sahaja Yoga discovery , teaching of main Sahaja yoga natural techniques to balance, cure and purify our chakras and inner energy channel .

תוספת חדשה לכנס! שיעור מיוחד של הכרות עם Sahaja Yoga זרם חדש ביוגה שמגיע אלינו מאיטליה – בואו לפגוש את מטג'י נירמלה דבי ופפיק ג'וספ פיליפה. ביום שבת 13:00-14:00 במתחם האדמה!   כמה מילים על הסדנה כפי שכתב פליפו: The workshop is a based on a medical introduction about Sahaja Yoga discovery , teaching of main Sahaja yoga natural techniques to balance, cure and purify our chakras and inner energy channel .  


הגייה נכונה של המנטרות – קרן אור קיציס

פילוסופיה - מתחם האוויר | יום שבת | 14:00 – 15:45

סדנא הצליל המרפא של המנטרה.

המילה מנטרה מורכבת מהמילה מנס- הכרה ומהשורש-טרי להגן. כך למעשה תרגול של מנטרות מגן על ההכרה ומשקיט את התודעה

בתרגול של המנטרה יש כוח להביא לשחרור. הצליל של השפה הסנסקריט הוא כל כך מהותי שהוא המציאות עצמה ויותר מזה כל הבריאה כולה היא צליל.

בסדנא נבוא במגע עם ההיגויים השונים של העיצורים וההברות השונות בסנסקריט, נלמד ונזמר שתי מנטרות נפלאות וקסומות- 1)     שנטי מנטרה המברכת את המורה והתלמיד למען התרגול יהיה נקי מעוינות ומלא באור שיאיר החוצה. המנטרה הזו היא מנטרה נפלאה לפתוח תהליך של למידה או תרגול משותפים 2)     המנטרה הנעלה לנצחון על המוות שלה שלושה מופעים בכתבים, בין היתר בריג וודה. מנטרה מאלפת עם סיפור מרתק וקסום מאחוריה. מנטרה שבכוחה לרפא ולהעניק חיים.

קרן אור קיצ'ס– למדה סנסקריט אצל רפי פלד ומתעניינת בפילוסופיה הודית ובתרבות ההודית. ביקרה עשרות פעמים בתת היבשת ההודית ומתרגלת ומלמדת בשיטת אשטנגה ויניאסה יוגה. כרגע חיה  ומלמדת בתל אביב.


שילובן של נשים בהריון בשעורים רגילים – עינב פאייט

מיומנויות הוראה - מתחם המים | יום שבת | 14:00 – 15:45

שילובן של נשים בהריון בשיעורי יוגה רגילים דורש הבנה של פרופיל האישה בהריון, בחינה מחדש של המטרות והצרכים המשתנים ואולי גם ניעור המקובל של "עשי ואל תעשי" בהריון. לעתים מטרת ואופי התרגול משתנים במהלך ההריון, בשל השינויים הפיזיולוגיים, הורמונליים, מנטליים ורגשיים העוברים על האישה ההרה....

שילובן של נשים בהריון בשיעורי יוגה רגילים דורש הבנה של פרופיל האישה בהריון, בחינה מחדש של המטרות והצרכים המשתנים ואולי גם ניעור המקובל של "עשי ואל תעשי" בהריון. לעתים מטרת ואופי התרגול משתנים במהלך ההריון, בשל השינויים הפיזיולוגיים, הורמונליים, מנטליים ורגשיים העוברים על האישה ההרה. הלידה הצפויה מסתמנת גם כמטרה אליה צריך להתכונן. כמו כן, בשלבי ההריון השונים נדרשת התאמת התרגול למתרגלת, בהתחשב בפרופיל האישה בהריון, במצב הגופני האישי של אותה אישה העומדת לפנינו, במצב התודעה שלה ובמצבה הרגשי. עם הזמן, הבנות חדשות מתהוות, המאפשרות את העמקת התרגול מנקודת ראות חדשה, לעתים מתאפשר שינוי תפיסתי של ממש באופן הבנת התרגול, התאמתו לצרכים המשתנים, קבלת השינוי המתמיד, הבנת עקרונות היוגה מזווית ראיה חדשה וחזרה למצב תודעה של Beginners Mind.

עינב פאייט – מורה בכירה ליוגה, מתרגלת יוגה משנת 2002 ומלמדת יוגה משנת 2005. בוגרת קורסי מורים שונים – ויג'נאנה עם אורית סן-גופטה, ויניוגה עם ליאורה קסטנבאום ושחר בן-דוד, שיבננדה (ניו-יורק), יוגה בשנת לידה עם אירית פלקוביץ. מרכזת ומדריכת קורס התמחות למורי יוגה לנשים בהריון ולאחר לידה משנת 2014 (קורס בן 100 שעות אקדמאיות). מלמדת סדנאות והרצאות בתחום ב-4 שנים האחרונות. מלמדת יוגה ויג'נאנה ויוגה לנשים בהריון ולאחר לידה בפרדס חנה, שם מתגוררת עם אסף ו-3 ילדינו.


ויניאסה דינאמית – אדי טיונגה

תרגול פיזי - מתחם האש | יום שבת | 14:00 – 15:45

תהיו מוכנים להזיע ולהיות מאותגרים בזרימה דינאמית עם דגש על הנשימה.

בשיעור ויניאסה ברוח ה power yoga, אדי טויונגה יזכיר לכם למצוא את הרכות שבלב

ולהיות בקשב בזמן שאתם עוברים בין תנוחה לתנוחה.

אדי טויונגה– התנסה לראשונה בתרגול יוגה בעיר מולדתו, ויקטוריה שבמערב קנדה כאשר התלווה לאחותו לשיעור ביקרם-יוגה. הוא המשיך לתרגל יוגה, אך התאהב בתרגול ממש רק כשנתיים מאוחר יותר כשאר השתתף בשיעור הוינאסה הראשון שלו עם אויין פין בוונקובר.
החיבור של הנשימה עם התנועה, הזרימה בתרגול ובעיקר היכולת לתרגל תנוחות הפוכות (בעיקר על הידיים…) היו נקודת מפנה עבורו.
בהמרה אדי החל לתרגל באופן יום-יומי והשתתף בקרוס הכשרת מורים בשיטת פוואר-יוגה.

כמי שגדל בבית בודהיסטי, אדי אוהב לשלב בשיעורים שלו אלמנטים עמוקים ורוחניים יותר ולאפשר
למתרגלים להתחבר לעצמי הגבוה שלהם. הוא מאמין שמתוך תרגול היוגה בעל משמעות ניתן להגיע למצב של תודעה בהירה יותר וחיים עם מטרה ברורה ועמוקה יותר.

https://www.eddytoyonaga.com/about-eddy-toyonaga/
https://www.facebook.com/eddy.toyonaga


פרנאיימה והפיזיולוגיה של הנשימה – ליאורה פרידמן

אנטומיה - מתחם האדמה | יום שבת | 14:00 – 15:45

הבנת הפיזיולוגיה של הנשימה כיום. היכרות עם הדרך לתרגל הבנה זו לפי מחקריו וניסוייו של פרופ' בוטייקו, ובהתאמה מתוך עיון ופירוש של הטקסטים הקדומים של היוגה בהתייחס לנשימה (פראנהיאמה). וכל זאת, למען בריאות טובה ורגיעה.

ליאורה פרידמן- נשואה + 4 וסבתא. עוסקת בהוראה, הדרכה וטיפול ביוגה עם תוספות : הדרכת קבוצות (מבוגרים, קשישים, ילדים, נשים בהריון). הוראה יחידנית, יוגה טיפולית. הנחיית קורסים להכשרת מורים ליוגה. הוראת היוגה וטיפול בבתי ספר יסודיים, חט"ב ותיכוניים. בשנים האחרונות עבודה עם בתי ספר יסודיים על שילוב יוגה בכל הכיתות והדרכת צוות המורות.               

שותפה להקמת R.E.Y ISRAEL – חברת בת של R.E.Y (חקר היוגה בחינוך) העולמית. מטפלת בשיטת בוטייקו : טיפול במגוון בעיות באמצעות תירגול נשימתי ושיפור הנשימה, במוח אחד– הפחתת מתח רגשי, חרדות, שיפור כישורי למידה, קשב וריכוז, ויחסים בין-אישיים וטיפול במגע. חברה וותיקה בארגון מורי היוגה בישראל.


להבין את לב הבהקטי – פרסד רנגנקר (הודו)

תרגול פיזי - מתחם האש | יום שבת | 16:00 – 18:00

להבין את לב הבהקטי – תרגול +קירטן

נסיים את הכנס ביום שבת בערב, עם תרגול משותף של כל משתתפי הכנס, אותו ינחה פרסד. התרגול יעסוק במקום של התמסרות והבנתו כחלק התרגול השלם.

פרסד רנגנקר- מנחה אנשים בנתיב של שינוי עצמי ומצוינות עצמית, הדריך ואימן אלפי אנשים ליצור שביעות רצון בחייהם האישיים.
פרסד מגיע אלינו מהודו. הוא מלמד את ההיבט ההתפתחותי של היוגה במשך 22 השנים האחרונות ביותר מ- 15 מדינות. פרסד מלמד קורס מורים ליוגה, ורטריטים אינטנסיביים של יוגה המבוססים על האטה יוגה מסורתית. 
זהו הביקור התשיעי של פרסד בישראל, כדי לחלוק את ההבנה שלו ביוגה.