Archive

ליצירת קשר:

מורה מוסמך

“צ’אקרה יוגה” –
מטרת ה”צ’אקרה יוגה” היא להכין ולטהר את הגוף ובעיקר את ערוצי האנרגיה (נאדיז) ומרכזי האנרגיה (צ’אקרות) כדי שכאשר אנרגיית הקונדליני השוכנת בצ’אקרת הבסיס תתעורר, היא תוכל לעבור ללא הפרעה בערוץ האנרגיה המרכזי ולהגיע עד לכתר – לשחרור ולערות מלאים.
ב”צ’אקרה יוגה” מתרגלים פחות או יותר את אותן נקיונות, אסאנות, ואת אותם תרגילי ריכוז ונשימה כמו ב”האתה יוגה” רק שהדגש והמיקוד בביצועם הוא על זרימת האנרגיה, טיהורה והתמרתה.
עבורי היוגה היא הדרך לחזור למקום שקט ושליו בתוכי, שנמצא שם תמיד, מעבר לסיפורים וההזדהויות הכוזבות. והטכניקות של היוגה הן סירת המפרש שלי על פני אוקיינוס החיים, באמצעותן אני יכולה לשוב הביתה, לעגון בתוך עצמי, ולחוות שמחה אמיתית שאינה תלויה בנסיבות.
בתרגול נשלב בין עבודה גופנית דינמית (ויניאסה) להשארות סטטית בתנוחות. נתמקד ונתבונן בגוף ובנשימה, כמו גם בזרימת האנרגיה ובצ’אקרות שהתנוחות מפעילות.
והכי חשוב – נהיה, נרפה, ננשום, נזכר וננוח בתוך עצמנו.

שלום לכולם ולכולן,

שמי עמרת ליהוד-זמיר, חיה בקיבוץ יחד. חברה ורעיה לליאור, אמא לשלושה מורים במשרה מלאה (;

מתרגלת ולומדת יוגה מזה כעשרים שנה, בוגרת קורס מורים ליוגה של שמעון בן אבי. מזה כ-13 שנה מוסרת באהבה תרגולי יוגה בקבוצות מגוונות ובאופן פרטני.

בארבע השנים האחרונות מלמדת גם יוגה לילדים ולילדות בבתי ספר שונים.

בוגרת תואר ראשון B.Sc מטעם הפקולטה לחקלאות ברחובות, ותואר שני M.Sc בלימודי מדבר- מדעי הסביבה ואקולוגיה מטעם אוניברסיטת בן גוריון (“מכון הערבה” בקטורה, ומדרשת בן גוריון בשדה בוקר). בעשור האחרון, ובמקביל לעיסוקי בהוראת היוגה, עסקתי בחינוך סביבתי במסגרות מגוונות, עם בוגרים, נוער וילדים. העשייה המשולבת הזו לאורך השנים טיפחה בי את ההבנה והתחושה כי שמירה על הסביבה ותרגול היוגה – אחד הם.

מזמינה אתכן.ם לתרגול יוגה למתחילים.ות, לממשיכים.ות ולמתקדמים.ות, הרוצים.ות לנוע ולנשום, להתגמש ולהתחזק, לטפח יציבות ונינוחות, קשב והתבוננות- מבפנים והלאה. נימסר ברוח האשטנגה-ויניאסה, ומותאם לקבוצה ולרגע. מוסרת בשמחה גם סדנאות ומפגשים קבוצתיים ופרטניים בתאום מראש.

להתראות,

עמרת

 

הרומן שלי עם היוגה התחיל כשהייתי אמא צעירה ולא הספקתי להקדיש זמן לעצמי בכלל. מצאתי חוג יוגה שמועבר פעם בשבוע בלבד. זה שינה לי המון בחיים. פתאום התחלתי לנשום. לעצור לרגע ולהתבונן. הגוף שלי התחזק והתחושה בגוף הייתה כאילו חזרתי להיות בת 17 שוב. רציתי להעמיק בידיעותיי והחלטתי ללמוד קורס מורים לאשטנגה יוגה אצל רינת ריינה במיוגה בכפר סבא. הקורס היה מדהים ופתח בפני אפשרות חדשה – לחלוק את האהבה שלי עם אחרים. מאז, אני מלמדת יוגה ליחידים ובקבוצות קטנות ואישיות. כל אחד יכול לתרגל יוגה. תרגול יוגה מבחינתי הוא מכשיר נהדר שמאפשר לנו להתחזק, להתגמש, להתרכז ולנשום. והכל בתרגול אחד. חשוב לקחת את הכלים שאנו רוכשים בתרגול לתוך חיי היומיום שלנו. לאפשר לפירות התרגול לתת שפע של טוב ורוגע בתוך חוויית הקיום.