Archive

ליצירת קשר:
הי, שמי מיכל.
את שיעור היוגה הראשון חוויתי ב1996 בקאנטרי קלאב בחיפה, שם גדלתי. מאז חקרתי, למדתי, התעניינתי, תרגלתי יוגה, פילוסופיה ועוד תחומים הקשורים לגוף ולתודעה מתוך מקום של חיפוש.
מאז 2003 אני מלמדת האתה ראג‘ה יוגה. תרגול פיזי המשלב אסנות, פראניאמה ומדיטציה לצד הנחיית ההתבוננות ללימוד התודעות והתנודות שבה.
אני אוהבת יוגה, נושמת יוגה, חושבת יוגה ולומדת יוגה. מוקסמת מעולם הפילוסופיה וחקר התודעה. מרחיבה כל שנה את לימודי עוד קצת כדי להעמיק ולהבין יותר.
מוזמנים להצטרף
שרונה ערבה הוכמן מפתחת את ”להבין מבפנים“ שיטה ודרך ליצירת שינוי והתפתחות דרך שינוי דפוסים רגשיים ותנועתיים.
“להבין מבפנים” יוגה
יוגה נשית- ממוקדת בבריאות האישה. מאפשרת איזון הורמונאלי, הסדרת מחזור חודשי והקלה בסימפטומים,שיפור פוריות, צירים ולידה קלים יותר ,שיקום טוב יותר לאחר הלידה הקלה וסיוע בתופעות גיל המעבר,שיפור תפקוד אברי האגן ובעיות ברצפת האגן.
יוגה טיפולית- לבעיות יציבה,כאבי גב,שיקום לאחר ניתוחים ומנחים פתלוגיים.
יוגה מעורבת- יוגה נערות- יוגה נשים בהריון ולאחר לידה
*שיעורי בוקר אחה”צ וערב,שיעורים בקבוצות,שיעורים פרטיים,סדנאות.
“להבין מבפנים” טיפול הוליסטי
הטיפול מושתת על הגישה ההוליסטית המתייחסת לגוף כשלם ומבוסס על ראיון מקיף המאפשר טיפול לעומק ולא רק סימפטומטי. הטיפול משחרר תקיעויות, יוצר בהירות ומאפשר קבלת החלטות מתוך הבנת מערכות אמונה דפוסי התנהגות ויצירת שינויים. הטיפול משלב: תזונה מותאמת לחסרים ולאופי הבעיה והתאמת תוספי תזונה אם יש צורך. זיהוי דפוסים ומערכות אמונה מעקבות היוצרות חוסר איזון ,חולי ויצירת שינוי. תרגילים המשפרים סירקולציה,נשימה ויוצרים תנועתיות המביאה לאיזון הורמונלי עצבי.
“להבין מבפנים” טיפול בבעיות יציבה
התמחות בבעיות אורטופדיות,בעיות יציבה ומנחים פתולוגיים.
“להבין מבפנים” סדנאות והרצאות מודעות גוף נפש
יוגה כדרך חיים: מפגש חוויתי, בדינאמיקה קבוצתית דרך התנסות אישית, המאפשרת לכל אחד מאיתנו רכישת כלים ליום יום משיפור היכולת הגופנית, עיצוב הגוף והיציבה עד העלאת הריכוז/מיקוד, שחרור מכאב,הפגת מתחים/עייפות ושיפור מצב הרוח.
סדנת יוגה בטבע: שימוש טבעי ב”תפאורה” ובקולות הרקע על מנת למגר קולות ורעשים לא רצויים ולזמן את הרצויים לנו. מעצם היציאה לטבע ושינוי השגרה המוכרת והידועה ניתן לנשום לרווחה ולשחרר מתח מיותר. *דרך אחרת ויצירתית לחגוג כל אירוע, לחברות, לקבוצות מאורגנות ולאירועים שונים.
תזונה כאורח חיים ולא כדיאטה: איך תזונה משפיעה על תפקודנו- מצבנו הפיזי,רגשי נפשי,מנטאלי והשימוש בה ככלי טיפולי ושמירה על בריאות תקינה.
סטרס ואיכות חיים: סטרס והשפעותיו על איכות חיינו והכלים להתמודדות עמו.
העצמה נשית: הרצאה שמיועדת לכל הנשים באשר הן מנערות ועד סבתות,הבנת היכולות,היתרונות והחזקות שלנו והבאתן למימוש בכל שלב בחיים.
בריאות האישה: האישה חווה באופן קבוע שינויים המשפיעים על מהלך חייה ועל מצב בריאותה מהם השינויים ואיך אני מתמודדת איתם ומה הסוד שלי לשמירה על איזון ובריאות.
יוגה נשית בהריון
מקלה על תופעות ההריון המוכרות,עוזרת להכין את האישה לקראת הלידה פיזית רגשית ומנטלית.
יוגה לאם ולתינוק:  מפגש יוגה חוויתי לאם ולתינוק. מפגש שכולו תנועה, התבוננות,הקשבה ומלא רגש.
יוגה נשית לאחר לידה:יוגה נשית לאחר לידה מותאמת לשינויים המתחוללים בגופה של האישה בעקבות ההריון.
השינויים שאנו חווים בגיל השלישי: שיח, תנועה והמלצות לאיכות חיים.
הסדנאות מתואמות אינדיבידואלית לכל קבוצה ומתובלות בהומור ודוגמאות מהחיים.

היוגה פועלת בכל הרבדים שלנו מהרובד הפיסי של מערכת השלד, והשרירים, דרך הרובד הפיזיולוגי, של המערכות הפנימיות שלנו כגון מערכת החיסון והמערכת ההורמונלית. התרגול חודר את השכבות הללו ודרך מערכת העצבים משפיע על המצב הנפשי והרוחני. אני שמה דגש על דיוק ועל עקרון ה”אליינמנט” ALIGNMENTׂ, נוהגת להשתמש בעזרים (PROPS) לגיוון, להקלה או לאיתגור. דגש על הנשימה ניתן פעם בחודש בשעור שהוא קצת אחר. תרגול נשימה נקרא פראנאיאמה או פרנימה או פראנימה PRANAYAMA. היוגה מזמינה את הגוף לריפוי טבעי ובריאות